PŁ w rankingu uczelni w Europie

W kampusie PŁ
arch. PŁ

QS World University Rankings: Europe to ranking skupiający się wyłącznie na europejskich uczelniach. Wyniki kolejnej edycji tego rankingu opublikowano w lipcu. Politechnika Łódzka w kategorii „studenci wyjeżdżający” (Outbound Exchange Students) po raz kolejny została sklasyfikowana na 1. miejscu w Polsce oraz 89. w Europie.

Obiecujące partnerstwo

Sygnatariusze porozumienia: prof. Krzysztof Jóżwik, rektor i Andrzej Szymanowski, członek Zarządu Kellanova
Marcin Szmidt

Politechnika Łódzka i Uma Investments Sp. z o.o., część międzynarodowego koncernu Kellanova, znanego z produkcji chipsów Pringles, nawiązały współpracę na rzecz rozwoju i edukacji studentów oraz inicjatyw badawczo-rozwojowych.

Czwartek Jakości

Uczestnicy spotkania Czwartek Jakości w sali na Wydziale OiZ
Anna Walaszczyk

Na Wydziale Organizacji i Zarządzania PŁ odbyło się zorganizowane 20 czerwca przez Zakład Jakości i Transferu Technologii kolejne spotkanie z cyklu Czwartki Jakości. Wzięli w nim udział przedstawiciele świata biznesu reprezentujący m.in firmy: Browin, DOZ DIRECT, Dradura Polska, Mlekpol SM, Sabert Poland, Pupil Foods, Zahir &Zahid, Medden, Sulfidowo, Legs, Zimny, UOKiK i ZWIK Łódź SP z o.o.

Letnia Szkoła Math3DGeoVR

Wspólne zwiedzanie miasta Aveiro
arch. własne

Letnia Szkoła na Uniwersytecie w Aveiro, zorganizowana w ramach projektu Math3DGeoVR, przyciągnęła 25 studentów z pięciu uczelni, w tym z Politechniki Łódzkiej, Uniwersytetu Śląskiego, Uniwersytetu w Aveiro, Uniwersytetu w Żilinie oraz Tartu Ulikool. Wzięło w niej również udział 13 nauczycieli akademickich. To był intensywny, ale pełen energii i rozwijający tydzień. Wydarzenie miało miejsce w dniach 17-21 czerwca 2024 roku.

Politechnika Łódzka i Krajowa Grupa Spożywcza S.A. (KGS) - Partnerstwo dla innowacji (FILM)

Sygnatariusze, od prawej: rektor prof. Krzysztof Jóźwik, przewodnizcący rady nadzorczej Witold Olszewski i członek zarządu Wojciech Pomajda
Marcin Szmidt

Współpraca między Politechniką Łódzką a Krajową Grupą Spożywczą ma na celu podniesienie poziomu innowacyjności polskiej gospodarki w sektorach rolnym, spożywczym i paszowym.