Wydarzenia

  Najlepsi pracodawcy województwa łódzkiego

Uczestnicy spotkania: przedstawiciele firm, władz uczelni i wydziałow oraz studenci
Marcin Szmidt

W czasie gali z udziałem przedstawicieli niemal 50 firm ogłoszono zwycięzców konkursu na Najlepszego Pracodawcę województwa łódzkiego według Studentów Politechniki Łódzkiej. Poznaliśmy też laureatów dwóch podkategorii Najlepszy program stażu/praktyk w 2023 roku dla studentów Politechniki Łódzkiej oraz Najlepszy Pracodawca Łódzkiego Klastra ICT wg studentów Politechniki Łódzkiej.

   Na czele Komitetu Automatyki i Robotyki PAN

Prof. Andrzej Bartoszewicz
Jacek Szabela

Prof. Andrzej Bartoszewicz z Wydziału Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki został jednomyślnie wybrany przewodniczącym Komitetu Automatyki i Robotyki Polskiej Akademii Nauk w kadencji 2024-2027. Jest pierwszym, w ponad siedemdziesięcioletniej historii Komitetu, naukowcem z PŁ, któremu powierzono pełnienie tej funkcji. W minionej kadencji był zastępcą przewodniczącego Komitetu prof. Józefa Korbicza.

./


  Nowości w świecie automatyzacji

Seminariu odbyło się w Fabryce Inżynierów na Wydziale Mechanicznym
Sławomir Halusiak

Automatyzacja procesów produkcyjnych i transportowych, innowacyjne sterowanie robotami mobilnymi i autonomicznymi, warsztaty oraz pokazy praktyczne urządzeń zautomatyzowanych, w tym dronów – to główne tematy dwudniowego seminarium „ Automatyzacja – Innowacje – Autonomiczność” na Wydziale Mechanicznym.

   W projekcie VRXanny powstały oazy spokoju

Goście sympozjum
Krzysztof Pagacz

Prawie co drugi student ma objawy depresji i zaburzeń lękowych. Pogarszająca się sytuacja powoduje, że opuszczają zajęcia, a nawet rezygnują z nauki, aby poczuć ulgę i odpocząć od nadmiernego stresu i strachu. W odpowiedzi na te druzgocące raporty naukowcy z Voxel Research Lab wraz ze swoimi zagranicznymi przyjaciółmi opracowali rozwiązanie mające na celu doraźną pomoc studentom zmagającym się z trudnościami w ramach uniwersyteckich i prywatnych wyzwań dnia codziennego.

   Strategiczne wyzwania współczesnych organizacji

Uczestnicy konferencji
Sylwia Flaszewska

Instytut Zarządzania PŁ zorganizował XII Ogólnopolską Konferencję Naukową z cyklu Zarządzanie Rozwojem Organizacji. Tegoroczna edycja (22-24 maja) została poświęcona wyzwaniom w rozwoju współczesnych organizacji, takim jak digitalizacja, zielony ład oraz różnorodność.  Nowe władze ZNP

W trakcie obrad w auli IFE
Karolina Domańska

Konferencja Sprawozdawczo-Wyborcza ZNP w PŁ, na której wybrano nowe władze Związku, odbyła się 4 czerwca 2024 roku. Na Prezesa ZNP PŁ w kadencji 2024-2029 wybrano koleżankę Barbarę Kościelniak-Muchę.