Studenci

  Sukces projektu GUST

Zespół projektu GUST
arch. projektu

Zespół studentów realizujących projekt małej turbiny wiatrowej zwyciężył w finale International Small Wind Turbine Contest (ISWTC) 2024. Ich innowacyjna konstrukcja zdobyła pierwsze miejsce w kategorii Sustainability.

   Nagrody w konkursie prac dyplomowych SITPChem OŁ za 2022-2023

Nagrody wręczono w czasie Dnia Otwartego na Wydziale Chemicznym
Filip Podgórski

W konkursie Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Przemysłu Chemicznego Oddziału Łódź (SITPChem OŁ) nagrodzono najlepsze prace dyplomowe z obszaru chemii, obronione w roku akademickim 2022/2023. Ich autorami są absolwenci Politechniki Łódzkiej z Wydziału Chemicznego, Wydziału Biotechnologii i Nauk o Żywności oraz Centrum Papiernictwa i Poligrafii.  Hackathon H<a>CK NA Zdrowie: Studenci tworzą innowacje dla med - tech

Uczestnicy hackatonu

Organizatorem Hackathon H<a>CK NA Zdrowie było Akademickie Biuro Karier Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, przy współpracy z Politechniką Łódzką, FUMED Fundacją dla Uniwersytetu Medycznego w Łodzi oraz Samorządem Studentów UMed. Wśród współorganizatorów wydarzenia było również Biuro Karier Politechniki Łódzkiej we współpracy z Centrum Innowacji i Przedsiębiorczości PŁ.  Raptorsi na podium droniady

Zespół przy pracy na zawodach
arch. Raptors

W konkursie Droniada Challenge drużyna Raptors odniosła kolejny sukces. Na zawodach niejednokrotnie stanęła na podium.

W konkurencji "sztafeta" zajęła 1. miejsce. Na drugim stopniu podium stanęła w konkurencjach "kopalnie marsjańskie" oraz "inspekcja". Pierwsze miejsce w konkurencji "Fly to rescue" zajął Damian Szewczyk, a Jakub Przybysz był 3.

 
  Młodzi twórcy gier z Politechniki Łódzkiej zwycięzcami międzynarodowego konkursu gier

Twórcy gry z mentorem dr. inż. Jarosławem Andrzejczakiem
arch. prywatne

Zespół Disco Angels - studenci Wydziału FTIMS Politechniki Łódzkiej zwyciężyli w kategorii Best Gameplay w finale konkursu Indie Showcase na międzynarodowej konferencji Game Access Conference w Brnie (Czechy) zakończonej 1 czerwca. Ich gra - Heartbreaker - rywalizowała z ponad setką projektów gier indie (red. skrót od “independent game”) stworzonych przez małe i średnie firmy z Kanady, Austrii, Niemiec, Czech, Słowacji, Turcji, Ukrainy, Mołdawii.

   Heros Konstrukcji

Statyw nagrodzony w konkursie KOKOS
arch. projektu

Obecnie, ręczne skanowanie dłoni staje się coraz bardziej uciążliwe i nieefektywne. Nie tylko jest to proces czasochłonny, ale także może prowadzić do niedokładnych wyników – mówią studenci inżynierii biomedycznej w Politechnice Łódzkiej, którzy zdobyli nagrodę w KOnkursie KOnstrukcji Studenckich KOKOS. Antoni Bryłka i Witold Sierocki, zgłosili do konkursu projekt Skanmaster i to on zwyciężył w konkurencji Heros Konstrukcji.

  MathUp 2024 – czy to już historia? (FILM)

Jerzy Dudek z główną nagrodą konferencji – Pucharem Dziekana wręczonym przez prof. PŁ Jacka Kucharskiego
Katarzyna Kucharska

10 kwietnia odbyła się już szósta edycja studenckiej Konferencji Zastosowań Matematyki MathUp. I choć niektórym może się wydawać że to całodniowe wydarzenie Wydziału Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki to już historia, to z pewnością wielu prelegentów myśli inaczej.