Studenci

  Studencka wizja ul. Skorupki

2021-09-23
Tak może wyglądać ulica Skorupki

Studenckie Koło Naukowe Gospodarki Przestrzennej CIRKULA zachęcone sukcesem w poprzednich edycjach Budżetu Obywatelskiego projektu woonerfu na ulicy Stefanowskiego zgłosiło kolejną przestrzeń, która upiększy bezpośrednie otoczenie Politechniki Łódzkiej.

 

  Potrójna królowa

2021-08-27
Ola Bednarek - mistrzyni pływania na wodach otwartych
arch.prywatne

Aleksandra Bednarek jako pierwsza Polka sięgnęła po potrójną koronę w pływaniu na wodach otwartych. Pokonała wpław kanał Catalina i kanał La Manche oraz opłynęła Manhattan. Należy do bardzo wąskiego grona pływaczek na świecie, którym się to udało. Sukces sportowy osiągnęła niemal równolegle z ukończeniem studiów I stopnia na PŁ.

   Wegańska skóra

2021-08-26
Twórcy wegańskiej skóry: Maja Czarnecka, Erfan Tabandeh i Julia Dzierżanowska z opiekunką projektu dr hab. inż. Małgorzatą Bryszewską
Jacek Szabela

Maja Czarnecka, Julia Dzierżanowska, Jakub Jędrasik i Erfan Tabandeh, studenci Industrial Biotechnology na IFE, opracowali materiał, który jest wegańską skórą. Nazwali go Appleather.

   Szkoła Letnia z VR

2021-07-22
Uczestnicy z certyfikatami udziału w Szkole Letniej (5-9 lipca 2021 r.)

Projekt VTECH - Accelerating Western Balkans University Modernization by Incorporating Virtual Technologies realizowany w programie Erasmus + koordynowany jest przez Uniwersytet Aleksandra Moisiu w Durrës w Albanii. Dzięki zaangażowaniu 11 uczelni (m.in. z Albanii, Kosowa, Słowenii, Republiki Macedonii Północnej, Polski, Estonii), po raz pierwszy na bałkańskich uniwersytetach wdrażana będzie koncepcja technologii wirtualnej.  Najlepsze osiągi turbiny GUST

2021-07-06
Zespół GUST wziął udział w międzynarodowym konkursie organizowanym w Holandii (5 lipca 2021 r.)
arch. projektu

Projekt GUST z Politechniki Łódzkiej realizowany przez Studenckie Koło Naukowe Energetyków zajął drugie miejsce w Międzynarodowym Konkursie Małych Turbin Wiatrowych (ISWTC 2021) organizowanym w Holandii.

   Języki obce dla studentów niepełnosprawnych

2021-07-01
Autorka artykułu jest koordynatorka do spraw studentów niepełnosprawnych w CJ
arch. prywatne

Centrum Językowe PŁ prowadzi zajęcia z języka angielskiego, niemieckiego, francuskiego, hiszpańskiego, włoskiego, rosyjskiego i polskiego dla wszystkich studentów PŁ. W tej grupie są też studenci z niepełnosprawnościami, których lektorzy obejmują zindywidualizowaną opieką uwzględniającą ich niestandardowe potrzeby.
  Najlepsi z najlepszych! 4.0.

2021-06-21
Jednym z laureatów konkursu jest projekt Lodz Solar Team
arch. projektu

Pięciu projektom z Politechniki Łódzkiej Minister Edukacji i Nauki przyznał  dofinansowanie w ramach projektu „Najlepsi z najlepszych! 4.0.”, będącego wsparciem dla rozwoju aktywności wybitnie uzdolnionych studentów. Do zespołów z naszej uczelni trafi w sumie ponad 900 tysięcy złotych.

Dzięki zdobytym środkom - do realizacji skierowano 82 wnioski na łączną kwotę blisko 7,5 mln zł - realizatorzy projektu będą mogli uczestniczyć w konkursach, zawodach i konferencjach na arenie międzynarodowej.