Studenci

  Nagrody dla absolwentów i studentów

2022-10-06
W inauguracji uczestniczy liczna grupa studentów
Jacek Szabela

Inauguracja była uroczystością poświęconą nie tylko do immatrykulacji nowo przyjętych studentów, ale także nagrodzeniu tych, którzy już skończyli studia, wykonując prace dyplomowe zasługujące na wyróżnienie. Nagrody przyznała Łódzka Rada Federacji FSNT-NOT, Veolia oraz Stowarzyszenie Techników Cukrowników.  Dyplom z medycyny regeneracyjnej

2022-10-05
mgr inż. Aleksandra Bednarek została wyrózniona za pracę dyplomową przez Łódzką Federację FSNT-NOT
Jacek Szabela

Z Aleksandrą Bednarek spotkałam się po raz pierwszy latem 2018 roku. Była wtedy po pierwszym roku studiów na inżynierii biomedycznej, już planując, że kiedyś będzie pomagać osobom chorym i niepełnosprawnym. Tematem tamtej rozmowy była jej pozanaukowa pasja – zimowe pływanie oraz pływanie na wodach otwartych. Od tego czasu Ola dokonała w sporcie rzeczy wydawałoby się niemożliwych, stając się postacią bardzo popularną w Łodzi, w Polsce i na świecie.  Studia na drugim stopniu kontynuowała z powodzeniem, także na inżynierii biomedycznej na Wydziale EEIA. Wybrała specjalizację dotyczącą biomateriałów i właśnie w tej dziedzinie wykonała obie prace dyplomowe.

 

 

  MathUp z dystansu…

2022-09-19
grafika promocyjna

Konferencja MathUp organizowana jest od 2019 roku. Studenci wyższych lat dzielą się swoimi pasjami prezentując ujmujące ich zastosowania matematyki. To jedna z niewielu okazji by podziwiać swoich kolegów i koleżanki w takiej roli.

- MathUp to święto matematyki w Politechnice Łódzkiej. To święto jest szczególne, bo to święto studenci organizują dla studentów – mówi dziekan WEEIA dr hab. inż. Jacek Kucharski, prof. PŁ.

   VR i redukcja stresu

2022-07-29
W czasie warsztatów
Krzysztof Pagacz

W hiszpańskim Vigo odbyła się w połowie lipca szkoła letnia w ramach projektu Erasmus+ VRXanny, którego głównym celem jest przygotowanie na uczelniach stref aktywnego relaksu mentalnego z wykorzystaniem technologii wirtualnej rzeczywistości. Uczestniczyli w niej studenci Politechniki Łódzkiej, Uniwersytetu Łódzkiego, Uniwersytetu w Tartu (Estonia), Uniwersytetu w Vigo i grono nauczycieli akademickich.

   Wakacyjna pomoc studentów

2022-07-29
Remont o wartości ok. 36 tys. zł został zrealizowany dzięki pomocy sponsorów
Jacek Szabela

Dwa tygodnie lipca trwał projekt Workcamp, w którym studenci i studentki Politechniki Łódzkiej, remontowali Dom Dziecka nr 15 w Łodzi. Organizatorem już 7. edycji tej charytatywnej akcji było Koło Młodych Polskiego Związku Inżynierów i Techników Budownictwa działające przy naszej uczelni.

   Wolontariat – czy warto?

2022-07-26
Wolontariat to przyjaźnie i dobra zabawa.

Dziewięciu wolontariuszy ŁUD w wieku 16-18 lat pojechało do Wiednia na 20. Kinderuni Wien (KUW). „Podglądając” organizację na największym w Europie uniwersytecie dla dzieci, przeprowadzili tam kilka warsztatów w języku angielskim i polskim, animowali gry i zabawy. Przez kilka dni dzielili się swoimi doświadczeniami i zbierali nowe.

   Zaprojektowali Akademik marzeń

2022-07-08
Schemat akademika w 3D
zespół projektowy

Studenci Wydziału Budownictwa Architektury i Inżynierii Środowiska zdobyli wyróżnienie w pierwszej edycji konkursu „Dwa Oblicza – Jedna Przyszłość. Akademik Marzeń”. Jego organizatorem było Stowarzyszenie Producentów Betonów i miesięcznik „Builder” prowadzący ogólnopolski program edukacyjny Builder for the Future.  Pamiętamy o ogrodach

2022-07-08
Zwycięzcy Justyna Olejniczak i Łukasz Kolasa oraz drugi nagrodzony zespół -Tomasz Rogoziński i Marcin Wieczorek z dr inż. Barbarą Wycichowską prowadzącą zajęcia projektowe
Ewa Chojnacka

Studenci Politechniki Łódzkiej stworzyli projekty zagospodarowania terenu przy hospicjum dla dorosłych na ul. Pojezierskiej w Łodzi. Przemyślane koncepcje pokazały wrażliwość młodych osób i ich staranne przygotowanie się do tematu.