Rozmaitości

  Lift for health

2022-07-20
Drużyna BON PŁ: studenci, pracownicy, trenerzy
Bartłomiej Klamerski

W Zatoce Sportu odbył się (16 lipca) międzynarodowy turniej w podnoszeniu ciężarów (paralifting) dla osób z niepełnosprawnościami, nazwany Lift for health. W tej dyscyplinie osoby ze schorzeniami narządu ruchu wyciskają sztangę, leżąc plecami na ławeczce.

 
  Odliczanie do EUG

2022-04-08
Uruchomienie zegara odliczające 100 dni do EUG
Jacek Szabela

Na 100 dni przed rozpoczęciem największego sportowego wydarzenia tego lata w Łodzi ruszył zegar odliczający czas do Europejskich Igrzysk Akademickich (EUG) Łódź 2022. Wspólnie uruchomili go: Hanna Zdanowska – prezydent Łodzi, Adam Roczek – prezydent EUSA, prof. Krzysztof Jóźwik – rektor Politechniki Łódzkiej i Tomasz Aftański, członek prezydium ZG AZS.

  W Galerii Jutro

2022-02-03
Na wystawie "9 + 1 = książki"
Katarzyna Zimna

Uczelnia techniczna nie powinna kojarzyć się wyłącznie z technologiami, przemysłem i zastosowaniami inżynierii. Nic więc dziwnego, że Politechnika Łódzka jest animatorem wielu różnych wydarzeń kulturalnych. „Życie Uczelni” jest patronem medialnym Galerii Jutro działającej na Wydziale Technologii Materiałowych i Wzornictwa Tekstyliów.

 
  Sukces na Srebrnej Sztandze

2021-11-16
Hubert Krokowicz
Adrian Stykowski

Student Politechniki Łódzkiej Hubert Krokowicz z Wydziału BAIŚ wraz z trenerem Centrum Sportu Marcinem Laśkiewiczem wzięli udział w 41 edycji międzynarodowych zawodów Srebrna Sztanga w podnoszeniu ciężarów dla osób z niepełnosprawnościami. Naszemu reprezentantowi wsparcia udzieliło BON PŁ Zawody odbyły się w dniach 12-14.11.2021 we Wrocławiu i zgromadziły ponad 150 zawodników z Polski, Słowacji, Węgier i Arabii Saudyjskiej
  Recepta na zdrowie psychiczne

2021-07-08
mat. ilustracyjny

Trudny czas pandemii wśród wielu problemów przyniósł te związane z naszym zdrowiem psychicznym. Czy umiemy sobie z tym poradzić i zadbać o nasze zdrowie i samopoczucie?

Jak sobie poradzić i zadbać o dobrą kondycje psychiczną podpowiada Ewa Worotyńska-Kos, psycholog, doradca zawodowy i personalny.

Ludzie nie przykładają dostatecznej uwagi do troski o zdrowie psychiczne. Nie ma zdrowia fizycznego bez zdrowia psychicznego. Gdy jesteśmy niewyspani, źle odżywieni, funkcjonujemy bez aktywności fizycznej, to wcześniej, czy późnej odbije się to na naszej psychice. Nasze ciało często wie lepiej czego nam potrzeba, a więc starajmy się go słuchać.