Rozmaitości  Ekspresja artystyczna w czasach konfliktu militarnego

Prof. Julia Iwaszko i prof. Marek Pabich podczas wernisażu
Karol Wysznacki

W holu głównym budynku Instytutu Architektury i Urbanistyki PŁ odbył się wernisaż wystawy „A światłość w ciemności świeci i ciemność jej nie ogarnęła (J 1,5)”, która hasłem przewodnim odwołuje się do biblijnej symboliki słów z Ewangelii św. Jana.

   Brydżyści na podium AMP

AMP w Brydżu Sportowym
Magdalena Seredyńska, Uniwersytet Szczeciński

To było święto szlachetnej gry w karty, czyli brydża sportowego. W Szczecinie zakończyły się finały Akademickich Mistrzostw Polski i poznaliśmy najlepszych zawodników oraz drużyny w naszym kraju.


  Lubi biegać

Dr inż. Magdalena Gajek z medalem
arch. prywatne

Dr inż. Magdalena Gajek z Instytutu Chemii Ogólnej i Ekologicznej zajęła 3. miejsce w klasyfikacji akademickiej wykładowców w Nationale-Nederlanden Półmaratonie Warszawskim. W tym roku odbyła się już jego 18. edycja i dodatkowo miała rangę Mistrzostw Polski w półmaratonie. Było to wydarzenie, które przyciągnęło tysiące uczestników z Polski i zagranicy.  Zrozumieć organy

Jakub Garbacz, czołowy wirtuoz gry na organach w Polsce
Jacek Szabela

Siódmego marca, po raz kolejny w tym roku, Sala Widowiskowa Politechniki Łódzkiej była miejscem spotkania z cyklu „Czwartkowe Forum Kultury”. Tym razem gościł u nas Jakub Garbacz - organista Bazyliki Archikatedralnej św. Stanisława Kostki w Łodzi oraz czołowy wirtuoz gry na organach w Polsce.  Wystawa Grupy PlusMinus

Wernisaż wystawy Grupy PlusMinus
Jacek Szabela

Pierwszy w tym roku wernisaż w Galerii „Politechnika” był spotkaniem z artystkami i twórczością Grupy PlusMinus. Tworzy ją 10 absolwentek Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych (obecnie ASP im. Władysława Strzemińskiego) w Łodzi.