Nowy etap zawodowej drogi (zdjęcia)

Ponad 100 naukowców odebrało dyplomy doktorskie i habilitacyjne na Politechnice Łódzkiej.
(fotorelacja z wydarzenia)
Ponad 100 naukowców odebrało dyplomy doktorskie i habilitacyjne na Politechnice Łódzkiej.
(fotorelacja z wydarzenia)
Z okazji Dni Funduszy Europejskich Politechnika Łódzka zaprezentowała swoje architektoniczne dziedzictwo oraz nowoczesne podejście do jego ochrony, realizowane przy wsparciu środków unijnych.
W ramach obchodów Dni Funduszy Europejskich Politechnika Łódzka zorganizowała również wydarzenie skierowane do najmłodszych uczestników – warsztaty zatytułowane „Projektujemy KomPAKTowego robota pomocnika”.
Wydział Budownictwa, Architektury i Inżynierii Środowiska z dumą ogłosił sukces swojej młodej pracownicy. Jak się okazuje ten sukces współdzieli z kilkoma badaczkami z innych wydziałów.
Delegacja akademicka Uzbekistanu, na czele z wiceministrem szkolnictwa wyższego, nauki i innowacyjności, Sarvarkhonem Buzrukhonovem, odwiedziła Łódź. Wydarzenie, zorganizowane przez Łódzkie Partnerstwo Akademickie, odbyło się na Politechnice Łódzkiej.
Politechnika Łódzka jest częścią konsorcjum realizującego projekt NEXTMARINE, który ma na celu odkrywanie i wykorzystywanie nowych enzymów pochodzących z ekstremalnych środowisk morskich. Pracami w PŁ kieruje dr hab. inż. Anna Masek, prof. PŁ z Instytutu Technologii Polimerów i Barwników na Wydziale Chemicznym.
Nowoczesna przestrzeń, którą otwarto w Centrum Kształcenia Międzynarodowego będzie dostępna dla osób młodych i dorosłych, którzy chcą podnieść swoje kompetencje zawodowe i osobiste. Mowa o Frankofońskim Centrum Zatrudnienia (CEF), będącym jednym z kluczowych projektów Frankofońskiej Agencji Uniwersyteckiej (AUF). Jest to jedyne takie Centrum w Polsce.
Wydział Chemiczny Politechniki Łódzkiej zawarł umowę z Krajową Biblioteką Związków Chemicznych (KBZCh). Dokument został podpisany przez dziekan prof. Małgorzatę Iwonę Szynkowską-Jóźwik oraz dyrektora ds. naukowych prof. Jarosława Dziadka z Instytutu Biologii Medycznej (IBM) PAN.
Troje młodych naukowców z Politechniki Łódzkiej otrzymało prestiżowy tytuł „Lidera” w ramach XV konkursu Programu LIDER, organizowanego przez NCBR, który wyłonił 41 laureatów.
W ramach współpracy między Politechniką Łódzką a Nagoya Institute of Technology, dr hab. inż. Grzegorz Granosik, prof. PŁ odwiedził Japonię, gdzie wygłosił wykład pt. "Human-in-center robotics", podsumowujący ostatnie wyniki badań prowadzonych w Zakładzie sterowania robotów w Instytucie Automatyki. Celem tego nowego obszaru robotyki, gdzie człowiek znajduje się w centrum zainteresowania, jest tworzenie robotów, które mogą współpracować z ludźmi w sposób naturalny i intuicyjny, uwzględniając ich potrzeby, komfort oraz bezpieczeństwo.