Ewa Chojnacka


  Najlepsze pomysły na startup

2022-12-08
W gali wziął udział prorektor prof. Paweł Strumiłło
materiały prasowe UMŁ

W łódzkim Orientarium odbył się wielki finał konkursu „Mam Pomysł na Startup” 2022. Podczas Finałowej Gali, zostało wyróżnionych i nagrodzonych 14 najlepszych projektów. Wśród laureatów są projekty opracowane przez pracowników z Politechniki Łódzkiej.

Ideą Konkursu „Mam Pomysł na Startup” jest łączenie młodego biznesu z potencjalnymi kontrahentami, inwestorami oraz kompleksowe wsparcie w postaci szkoleń, doradztwa oraz opieki mentorskiej.

   Szczypiorniści nagrodzili PŁ

2022-12-02
Rektor prof. Krzysztof Jóżwik w rozmowie z przedstawicielami Związku Piłki Ręcznej w Polsce
Jacek Szabela

Rektor prof. Krzysztof Jóźwik spotkał się w rektoracie z przedstawicielami Związku Piłki Ręcznej w Polsce (ZPRP), a powód tej wizyty był bardzo miły. Politechnika Łódzka otrzymała medal za zasługi na rzecz rozwoju piłki ręcznej. Medal przekazali na ręce JM Rektora członkowie Kapituły Odznaczeń i Nagród ZPRP: Zygryd Kuchta, były wiceprezes Związku ds. szkoleniowych, Olimpijczyk i brązowy medalista z roku 1976 z Montrealu oraz Marek Sobolczyk - Prezes Łódzkiego Związku Piłki Ręcznej.

   W projekcie ECIU SMART-ER Seed Programme

2022-11-30
Dr inż. Dorota Kamińska i dr inż. Grzegorz Zwoliński na zajęciach z doktorantami z Aveiro
Krzysztof Pagacz

Dr inż. Dorota Kamińska, dr inż. Grzegorz Zwoliński i dr inż. Anna Laska-Leśniewicz wezmą udział w projekcie Digital Media Network Doctoral Experience (DiMeNDx), który otrzymał dofinansowanie w ramach programu ECIU SMART-ER Seed.  Łódzkie Partnerstwo Akademickie

2022-11-29
Podpisaniu ŁPA towarzyszył panel dyskusyjny

Rektorzy największych łódzkich uczelni podpisali uroczyście deklarację zacieśniania współpracy w ramach Łódzkiego Partnerstwa Akademickiego (ŁPA). To wydarzenie ważne dla środowiska akademickiego odbyło się 29 listopada 2022 roku w Akademii Muzycznej. Obecne były władze miasta i regionu, przedstawiciele świata nauki, kultury i sztuki oraz firmy i organizacje gospodarcze.

 
  Kosmiczny sukces absolwenta PŁ

2022-11-24
Dr inż. Sławosz Uznański
print scree z nagrania ESA

Wśród absolwentów Politechniki Łódzkiej jest naukowiec, który jako drugi Polak może polecieć w kosmos. Jest nim dr inż. Sławosz Uznański, który znalazł się na liście astronautów ogłoszonej przez Europejską Agencję Kosmiczną (ESA) w Paryżu (23 listopada). Ten wybór to ogromny sukces, a dla nas satysfakcja, że Sławosz Uznański w drodze do kariery naukowej i kosmicznej skończył studia w Politechnice Łódzkiej.

   Najlepsi z wybitnych

2022-11-22
Stypendyści i przedstawiciele firm-mecenasów z rektorem PŁ i wiceprezynteme m. Łodzi
Jacek Szabela

„Stypendia do potęgi” – konkurs na jednorazowe stypendia dla szczególnie uzdolnionych studentów Politechniki Łódzkiej miał w tym roku jubileuszową, 10. edycję. Ufundowanych zostało 16 jednorazowych stypendiów w wysokości 5 000 zł. Dzięki inicjatywie Fundacji Politechniki Łódzkiej laureaci konkursu otrzymują wsparcie, które mogą wykorzystać na dalszy rozwój profesjonalny.

   Wsparcie dla studenckich projektów

2022-11-17
Jednym z laureatów projektu "Najlepsi z najlepszych 4.0." jest zespół Iron Warriors, twórcy samochodu poruszającego się "na kropelce bzenzyny"
arch. projektu

W III edycji konkursu „Najlepsi z najlepszych! 4.0.” Minister Edukacji i Nauki zatwierdził do finansowania 104 wnioski. Z puli ponad 10,6 miliona zł niemal 300 tysięcy zł trafi do trzech kół naukowych z Politechniki Łódzkiej.

   Trzy MINIATURY

2022-11-17
6. edycja konkursu MINIATURA zakończona

MINIATURA to stosunkowo niewielki grant – od 5 do 50 tysięcy zł - przyznawany przez Narodowe Centrum Nauki na realizację pojedynczego działania naukowego. Ostatnia, 6. edycja konkursu miała do rozdysponowania niemal 20 mln złotych.