Dziewięcioro wspaniałych

Jednorazowe stypendia Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego otrzymało 6 studentek i 3 studentów z Politechniki Łódzkiej. To wyjątkowe wyróżnienie jest dowodem na ich ciężką pracę i zaangażowanie w studiowanie i rozwój.
Jednorazowe stypendia Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego otrzymało 6 studentek i 3 studentów z Politechniki Łódzkiej. To wyjątkowe wyróżnienie jest dowodem na ich ciężką pracę i zaangażowanie w studiowanie i rozwój.
Konferencja MicroTherm – Microtechnology and Thermal Problems in Electronics to cykliczne wydarzenie o zasięgu globalnym, które ma na celu stworzenie i rozwój forum dla naukowców z Polski i całego świata, zajmujących się badaniami w dziedzinach takich jak mikro- i nanoelektronika, optoelektronika, fotowoltaika, zagadnienia termiczne, materiały i pomiary oraz wyzwania technologiczne.
Dr hab. inż. Edward Gulski z Wydziału Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki otrzymał tytuł profesora nauk inżynieryjno-technicznych w dyscyplinie automatyka, elektronika, elektrotechnika i technologie kosmiczne nadany przez Prezydenta RP 18 lutego 2025 r..
Pożegnaliśmy śp. prof. Jana Krysińskiego, który zmarł w środę 19 lutego. Nabożeństwo żałobne, które odbyło się 28 lutego w łódzkiej Archikatedrze, koncelebrował kardynał Grzegorz Ryś. Podkreślił on niezwykłą umiejętność prof. Jana Krysińskiego w budowaniu mostów między światem nauki, środowiskiem lokalnym oraz wspólnotą wiernych.
Od lutego do listopada będą realizowane projekty w ramach Konkursu dotacyjnego „Łódź akademicka - naukowa, kreatywna i wielokulturowa 2025”.
Dr hab. Adriana Nowak z Wydziału Biotechnologii i Nauk o Żywności Politechniki Łódzkiej (BiNoŻ) otrzymała tytuł profesora nauk ścisłych i przyrodniczych w dyscyplinie biotechnologia, nadany 14 stycznia przez Prezydenta RP.
Na ostatnim posiedzeniu w 2024 roku, Senat Politechniki Łódzkiej podjął decyzję o wszczęciu postępowania w sprawie nadania tytułu doktora honoris causa Robercie Metsoli, przewodniczącej Parlamentu Europejskiego. Promotorem przewodu został rektor, prof. Krzysztof Jóźwik.
Została rozstrzygnięta XI edycja konkursu „Ekologiczny Magister i Doktor” organizowanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi. Cztery z sześciu przyznanych nagród otrzymali autorzy prac wykonanych w Politechnice Łódzkiej. W tym roku wpłynęła na konkurs rekordowa liczba prac, łącznie 43.
Na Uniwersytecie Warszawskim odbyły się Akademickie Mistrzostwa Polski w Programowaniu Zespołowym. To wydarzenie zorganizowane w dniach 15-17 listopada 2024 roku stanowi odpowiednik najstarszego i najbardziej prestiżowego konkursu informatycznego na świecie, znanego jako International Collegiate Programming Contest, organizowanego nieprzerwanie od 1977 roku.
W 25. edycji konkursu o Nagrody Marszałka Województwa Łódzkiego na najlepsze rozprawy i prace dyplomowe tematycznie związane z województwem łódzkim w 2024 roku wyróżniano siedem rozpraw doktorskich lub habilitacyjnych oraz osiem prac dyplomowych. Najwięcej, bo aż dziewięć prac, pochodzi z Politechniki Łódzkiej.