Magdalena Grębosz-Krawczyk, Instytut Marketingu i Zrównoważonego Rozwoju

Z wizytą w Komisji Europejskiej

W KE. Od lewej: Jagoda Janiak, Magdalena Grębosz-Krawczyk, Iiro Eerola, Kirsi Haavisto, Federica Baldan, Agnieszka Zakrzewska-Bielawska, Iwona Staniec, Sylawia Flaszewska
arch. autorki

W ramach realizacji projektu dotyczącego wzmocnienia potencjału komercjalizacyjnego jednostek naukowo-badawczych z województwa łódzkiego prof. Agnieszka Zakrzewska-Bielawska wraz z prof. Magdaleną Grębosz-Krawczyk, dr inż. Iwoną Staniec oraz dr inż. Sylwią Flaszewską spotkały się w Brukseli z przedstawicielami Komisji Europejskiej odpowiedzialnymi za rozwój polityki wspólnoty w obszarze waloryzacji wiedzy.

Waloryzacja wiedzy – doświadczenia z irlandzkich uczelni

Przy tablicy informacyjnej. Od lewej: dyrektor DCU Ronan Cunninghan, prof. Agnieszka Zakrzewska-Bielawska, prof. Magdalena Grębosz-Krawczyk, dr Peter Olwell i dr inż. Iwona Staniec
arch. autorki

W ramach projektu „Waloryzacja wiedzy na poziomie regionalnym”, dziekan Wydziału Organizacji i Zarządzania prof. Agnieszka Zakrzewska-Bielawska wraz z prof. Magdaleną Grębosz-Krawczyk i dr inż. Iwoną Staniec odwiedziły najważniejsze irlandzkie uczelnie – Trinity College Dublin, Dublin City University, Munster Technological University w Cork oraz University of Limerick.

Komercjalizacja wiedzy w Kalifornii

Uniwersytet Kalifornijski - Prof. Agnieszka Zakrzewska-Bielawska i prof. Magdalena Grębosz-Krawczyk z Laleh Shayesteh i Andreą McEvoy (pierwsza z lewej)
arch. projektu

Grupa badaczek z Wydziału Organizacji i Zarządzania: dziekan prof. Agnieszka Zakrzewska-Bielawska, prof. Magdalena Grębosz-Krawczyk i dr inż. Iwona Staniec, odbywając wizyty studyjne w USA na temat komercjalizacji wiedzy, odwiedziły Stanford University, University of California (Berkeley) oraz California Institute of Technology - Caltech. Wizyty w uczelniach kalifornijskich, będących na czele w światowych rankingach, były ostatnim już etapem badań realizowanych w USA.

Jak to robią w Nowym Yorku

Spotkania z Orinem Herskowitzem – dyrektorem zarządzającym Columbia Technology Venture
arch. autorki

Wizyty studyjne zrealizowane na Uniwersytetach Columbia oraz Princeton w regionie Nowego Yorku pozwoliły naszym badaczkom - prof. Agnieszce Zakrzewskiej-Bielawskiej, prof. Magdalenie Grębosz-Krawczyk i dr inż. Iwonie Staniec z Wydziału Organizacji i Zarządzania PŁ – zidentyfikować najbardziej skuteczne formy komercjalizacji wiedzy. Ich poznawanie jest możliwe dzięki projektowi „Wzmocnienie potencjału komercjalizacyjnego jednostek naukowo-badawczych z województwa łódzkiego”.

Dobre praktyki z MIT i Harvardu

Zespól badaczek z Wydziału OiZ gościł w MIT
arch. autorki

W poszukiwaniu odpowiedzi na pytanie Jak skutecznie komercjalizować wyniki prac badawczych?, dziekan Wydziału Organizacji i Zarządzania prof. Agnieszka Zakrzewska-Bielawska wraz z prof. Magdaleną Grębosz-Krawczyk i dr inż. Iwoną Staniec odwiedziły czołowe amerykańskie uczelnie – Massachusetts Institute of Technology i Harvard University.

Z wizytą w „Europejskiej Dolinie Krzemowej”

Od lewej: dr inż. Iwona Staniec, Xavier Apolinarski, prof. Agnieszka Zakrzewska-Bielawska, prof. Magdalena Grębosz-Krawczyk i Michael Fournier
arch. autorki

W ramach projektu „Wzmocnienie potencjału komercjalizacyjnego jednostek naukowo-badawczych z województwa łódzkiego” realizowanego we współpracy z Urzędem Marszałkowskim, zespół badaczy z Wydziału Organizacji i Zarządzania odwiedził „Europejską Dolinę Krzemową” zlokalizowaną pod Paryżem.

Strefa Biznesu - otwarcie nowej siedziby Wydziału OiZ

Budynek, w któym na czterech piętrach ma nową siedzibę Wydział OiZ
Jacek Szabela

Uroczyste otwarcie nowej siedziby Wydziału nazwanej Strefa Biznesu, zlokalizowanej w zmodernizowanym budynku B17, odbyło się 22 września. Jak podkreśla dziekan prof. Agnieszka Zakrzewska-Bielawska – Strefa Biznesu będzie miejscem owocnej pracy, gdzie w przyjaznej atmosferze będziemy świętować wiele kolejnych sukcesów Wydziału.

„Piknik Nostalgiczny” na Wydziale OiZ

Rektor prof. Krzysztof Jóźwik i dziekan prof. Agnieszka Zakrzewska-Bielawska
Jacek Szabela

Obecni i byli pracownicy Wydziału Organizacji i Zarządzania PŁ wraz z władzami uczelni i przedstawicielami studentów pożegnali 21 września wieloletnią siedzibę – Pałac Scheiblera mieszczący się przy ul. Piotrkowskiej 266, zwany zdrobniale Pałacykiem. Powodem rozstania z tym miejscem stała się przeprowadzka do nowej siedziby.