„Piknik Nostalgiczny” na Wydziale OiZ

23-09-2022

Obecni i byli pracownicy Wydziału Organizacji i Zarządzania PŁ wraz z władzami uczelni i przedstawicielami studentów pożegnali 21 września wieloletnią siedzibę – Pałac Scheiblera mieszczący się przy ul. Piotrkowskiej 266, zwany zdrobniale Pałacykiem. Powodem rozstania z tym miejscem stała się przeprowadzka do nowej siedziby.

Z tej okazji w ogrodach Pałacyku zorganizowano „Piknik Nostalgiczny”. Impreza była okazją do spotkań, rozmów, wspomnień i wspólnej zabawy przy dobrej muzyce. W trakcie pikniku wyświetlono film, w którym rektor-założyciel Wydziału OiZ - prof. Jan Krysiński i pierwszy dziekan - prof. Czesław Szmidt opowiedzieli o tajemnicach kryjących się w pałacowych salach oraz o początkach Wydziału. Zabawę uświetnił specjalnie przygotowany pokaz laserowych świateł oraz konkursy związane z historią Wydziału i Pałacyku.

Pracownicy z nostalgią żegnali stary budynek, w którym wychowało się liczne grono absolwentów i który był miejscem wielu ważnych wydarzeń. Zmiana siedziby WOiZ zamyka pewną epokę w dziejach Politechniki Łódzkiej. Od tego roku akademickiego Wydział będzie miał swoją siedzibę w budynku B17, a nowe miejsce - w drodze przeprowadzonego w czasie pikniku konkursu - będzie nazywane Strefą Biznesu.