Życie Uczelni nr 150

  Atrakcje na 75-lecie PŁ

2019-12-06
Jubileuszowi towarzyszy cykl wspomnień wybitnych absolwentów
Dział Promocji

Rok jubileuszowy to czas wyjątkowy i niezwykle ważny dla społeczności akademickiej. To szczególny moment, w którym można wrócić do istotnych wydarzeń z historii uczelni. To także sposobność, by poznać jej dzieje zapisane w pamięci ludzi, którzy czują się z nią związani. Z okazji jubileuszu Politechnika Łódzka przygotowała wiele propozycji, które uczynią z tego wydarzenia święto wszystkich pokoleń.

  Rowery dla uczniów - robot dla studentów

2019-12-03
Rektor prof. Sławomir Wiak i prezes Mariusz Golec oraz goście przyglądają się manipulacjom robota
Jacek Szabeal

W Politechnice Łódzkiej odbył się finał konkursu Wielton GO, który producent przyczep i naczep, we współpracy z uczelnią, przygotował dla uczniów wieluńskich szkół ponadpodstawowych. Podczas finału firma Wielton przekazała robot przemysłowy do laboratorium dydaktycznego Instytutu Mechatroniki i Systemów Informatycznych.

 
  Studenci z PŁ w Szampanii

2019-12-02
Studenci odwiedzili maison de Champagne
Sylwia Frydrychowska-Celmer

Centrum Kształcenia Międzynarodowego PŁ, przy współpracy z francuską uczelnią in&ma, École Supérieure de la Performance (dawny Institut Supérieur de Promotion Industrielle, IPI) po raz pierwszy zorganizowało warsztaty wyjazdowe do parku przemysłowego we francuskiej Szampanii, przeznaczone dla studentów IFE.

   Jubileuszowy Mobility Week

2019-11-29
Prorektor ds. kształcenia prof. Grzegorz Bąk zachęcał do mobilności
Jacek Szabela

Wraz z ostatnim tygodniem listopada w Politechnice Łódzkiej odbyła się jubileuszowa, 10. edycja Mobility Week – tygodnia wydarzeń promujących mobilność wśród studentów i pracowników uczelni. Wydarzenie pozwoliło na poszerzenie wśród społeczności akademickiej wiedzy o korzyściach płynących z wyjazdów zagranicznych.  Kolejny Corning Day za nami!

2019-11-28
...
Jacek Szabela

„Inżynier Przyszłości w Perspektywie Przemysłu 4.0” – pod tym hasłem odbyła się tegoroczna edycja Corning Day na Politechnice Łódzkiej. Przedstawiciele Corning Optical Communications spotkali się ze studentami 28 listopada w Budynku Trzech Wydziałów. Przyszli inżynierowie z PŁ wzięli udział w ciekawych warsztatach oraz dowiedzieli się, jakie możliwości rozwoju oferuje im firma Corning – światowy lider przemysłu światłowodowego.

 
  Najlepsi w turnieju

2019-11-27
Drużyna z PŁ wygrała charytatywny turniej

15 zespołów piłki nożnej walczyło o Puchar „Gazety Wyborczej”, grając w dobroczynnym turnieju dla stowarzyszenia Dom na Osiedlu. Rywalizację wygrała drużyna Politechniki Łódzkiej.