Łukasz Szymański, Instytut Mechatroniki i Systemów Informatycznych

Artykuł z praniem w tle

Pierwsi uczestnicy dualnych studiów z Whirlpool. od lewej Radosław Koper, Kacper Idczak i Emanuel Wasiluk
Jacek Szabela

Nieco ponad rok temu rektor Politechniki Łódzkiej prof. Krzysztof Jóźwik oraz prezes Zarządu Whirlpool Company Polska Fabio Pommella, podpisując list intencyjny, zapoczątkowali współpracę ze światowym potentatem produkcyjnym branży AGD. Dzisiaj tworzymy konkretne podwaliny przyczyniające się do jej praktycznej realizacji.

Jedno laboratorium, wiele systemów

Przecięcie wstęgi poprzedziły wystąpienia rektora prof. Krzysztofa Jóźwika i dyrektora IMSI prof. Sławomira Wiaka
Jacek Szabela

W Instytucie Mechatroniki i Systemów Informatycznych otwarto nowoczesne Laboratorium Inteligentnych Systemów Zarządzania Budynkami. W jednej przestrzeni zainstalowano szereg najnowszych rozwiązań teleinformatycznych wiodących firm Bosch, Schneider, SmartSys i Less.

At the Institute of Mechatronics and Information Systems a modern Laboratory of Intelligent Building Management Systems was opened. A number of the latest ICT solutions from leading companies Bosch, Schneider SmartSys and Less have been installed in one space.

more on the website „Życie Uczelni”- p.lodz.pl/en

Inżynier Mechatronik - czemu nie

Obrony pracy dyplomowej Bartłomieja Michasia ze względu na obostrzenia pandemiczne odbyła się w sposób zdalny

Jak powinien wyglądać przepis na udaną współpracę z przemysłem? To trochę jak z angielskim trawnikiem – trzeba go zasiać, a następnie systematycznie dbać o niego przez co najmniej 100 lat. Co prawda współpraca BSH i Politechniki Łódzkiej nie trwa tak długo, ale już dzisiaj można powiedzieć, że jej wyniki są obiecujące.

What should the recipe for successful cooperation with the industry look like? It's a bit like an English lawn - you have to sow it and then systematically care for it for at least 100 years. It is true that the cooperation between BSH and Lodz University of Technology does not last that long, but today it can be said that its results are promising.

More on website "Życie Uczelni" information bulletin of TUL

20. edycja ISEF

W czasie otwarcia konferencji, rektor prof. Krzysztof Jóźwik i prof. Sławomir Wiak, przewodniczący Naukowego Komitetu Sterującego
Łukasz Szymański

Tegoroczne sympozjum ISEF (International Symposium on Electromagnetic Fields) odbyło się w trybie zdalnym, gromadząc uczestników z 16 krajów świata. Jest to uznane w środowisku naukowym wydarzenie dotyczące pola elektromagnetycznego. Organizacja jubileuszowej edycji została przyznana Instytutowi Mechatroniki i Systemów Informatycznych PŁ. Patronat honorowy nad konferencją objął rektor prof. Krzysztof Jóźwik.

Dyplomy z paszportem na przyszłość

Obrony odbyły się oczywiście online
arch. autora

Politechnika Łódzka wraz z BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego Sp z o.o. zakończyły pierwszy cykl studiów na kierunku mechatronika, umożliwiający już w trakcie kształcenia zdobycie doświadczenia zawodowego bezpośrednio w firmie. Pierwsze obrony prac dyplomowych inżynierskich potwierdziły zalety i celowość dualnej edukacji prowadzonej we współpracy z firmą.