inf. własna


  Absolwent IFE w BioNTech

2020-12-09
IFE wykształciło wielu wybitnych absolwentów
Jacek Szabela

Świat obiegła informacja, że coraz bliższa jest chwila, gdy z oczekiwanej szczepionki na koronawirusa, nad którą pracują niemiecka firma biotechnologiczna BioNTech oraz koncern farmaceutyczny Pfizer będzie można już skorzystać.

W prestiżowym czasopiśmie „Nature” ukazał się artykuł COVID-19 vaccine BNT162b1 elicits human antibody and TH1 T cell responses. Wśród wielu autorów tej publikacji jest Julian Sikorski z firmy BioNTech. Jego wkład w przedstawione wyniki badań to opracowanie danych.

   Złote systemy hybrydowe

2020-11-25
Awers medalu

Najstarszy w świecie międzynarodowy konkurs wynalazczości Concours Lépine, o 119 letniej tradycji odbywa się co roku pod honorowym patronatem Prezydenta Republiki Francuskiej. W całej długiej historii jedynie II wojna światowa uniemożliwiła organizację tego prestiżowego wydarzenia. W tym roku konkurs rozstrzygnął się w końcu października. Concours Lépine przyniósł kolejny sukces dla wynalazku konsorcjum Katedry Aparatów Elektrycznych i Zakładu Aparatury Elektrycznej Woltan.


  Nominacje profesorskie

2019-02-20
Prezydent Andrzej Duda wręczył nominację prof. Agnieszce Baruk Z PŁ

Prezydent Andrzej Duda wręczył 13 lutego pierwsze w 2019 roku nominacje profesorskie. Wśród 55 nauczycieli akademickich oraz pracowników nauki i sztuki, tytuł profesora nauk ekonomicznych odebrała Agnieszka Baruk z Wydziału Zarządzania i Inżynierii Produkcji Politechniki Łódzkiej.  Sztanga Niepełnosprawnych z PŁ

2018-10-29
od lewej: wieloletni uczestnik zawodów Zbigniew Merlak, rekordzistka Polski Justyna Kozdryk, Marcin Laśkiewicz z PŁ, Mariusz Oliwa - trener kadry Polski
Cezary Kanas

We Wrocławiu po raz 38. odbył się międzynarodowy turniej osób niepełnosprawnych w wyciskaniu sztangi leżąc. Od 8 lat na zaproszenie władz Polskiego Związku Sportu Niepełnosprawnych „Start” na turnieju obecna jest Politechnika Łódzka, reprezentowana przez Marcina Laśkiewicza, wykładowcę i trenera trójboju siłowego.