Nagrody od Santander Universidades

01-07-2021

W tym roku po raz pierwszy Fundacja Politechniki Łódzkiej, w ramach wsparcia rozwoju studentów PŁ, wspólnie z Grupą Santander zorganizowała konkurs na Nagrody Santander Universidades dla studentów Politechniki Łódzkiej.

 

 

Konkurs był skierowany do studentów z dobrymi wynikami w nauce, aktywnych w działalności naukowej, z sukcesami w różnych konkursach, czy też we współpracy z biznesem.

Kapituła oceniła 43 wnioski. Pięciu najlepszym studentom przyznano jednorazowe nagrody o wartości 2 000 zł brutto.

Laureatami Nagrody Santander Universidades zostali:

  • Wiktoria Lewandowska - Wydział Inżynierii Procesowej i Ochrony Środowiska,
  • Mikołaj Woźniak - Wydział Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki,
  • Aleksandra Błęcka - Wydział Budownictwa, Architektury i Inżynierii Środowiska,
  • Paweł Rogowski - Wydział Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki,
  • Tomasz Józefiak - Wydział Fizyki Technicznej, Informatyki i Matematyki Stosowanej.

Grupa Santander wspiera młodych i ambitnych studentów, oferując wiele ciekawych projektów realizowanych nie tylko w Polsce, ale także przez Santandera z Hiszpanii, Niemiec, Wielkiej Brytanii czy nawet Ameryki Południowej.

Wojciech Leśniewski, dyrektor Santander Universidades w Polsce gratulując stypendystom powiedział

- Misją naszej firmy jest łączyć biznes z nauką. W Polsce Santander Universidades współpracuje z 59 uczelniami, a na świecie z ponad tysiącem ośrodków akademickich. Mamy dobre doświadczenia, którymi chętnie dzielimy się z Politechniką Łódzką, współpracując także w wielu innych projektach.

Rektor prof. Krzysztof Jóźwik doceniając działania partnera PŁ podkreślił

Cieszy mnie po pierwsze to, że studenci zostali zauważeni, a dzięki otrzymanej nagrodzie będą mogli łatwiej realizować i spełniać pasje. Na dowód uznania dla premierowo przyznanych nagród prof. Jóźwik wręczył dyrektorowi Leśniewskiemu dyplom z podziękowaniem za inicjatywę wspierającą najlepszych studentów.

Studenci doceniają uzyskaną pomoc. - Stypendium jest dla mnie uhonorowaniem naukowej pracy, jaką prowadziłem i pomoże mi w rozwijaniu dalszych badań z dziedziny interakcji człowiek-komputer – mówi kończący informatykę Mikołaj Woźniak. Studiująca architekturę Aleksandra Błęcka zamierza przyznaną nagrodę wykorzystać na udział w kursach, które pozwolą jej na uzyskanie nowych umiejętności i poszerzenie zawodowych kompetencji.

Wszyscy nagrodzeni studenci mogą poszczycić się aktywnością w kołach naukowych i udziałem w międzynarodowych projektach. Większość jest współautorami artykułów punktowanych na liście filadelfijskiej lub MEiN i laureatami międzynarodowych konkursów.