Życie Uczelni nr 149


  Milion na 5G w Łódzkiem

2019-10-11
Centrum Kompetencji 5G oraz na stworzenie Portalu Informacyjno -Komunikacyjny 5G
Jacek Szabela

Marszałek Grzegorz Schreiber i rektor prof. Sławomir Wiak podpisali 10 października umowę dotyczącą współpracy w zakresie wdrażania sieci 5G na terenie Województwa Łódzkiego.

 
  75. inauguracja roku akademickiego

2019-10-09
Władze uczelni oddają hołd prof. Bohdanowi Stefanowskiemu, pierwszemu rektorowi uczelni
Jacek Szabela

Politechnika rozpoczęła kolejny, zarazem jubileuszowy rok akademicki. Wraz z nim zaczął obowiązywać nowy statut uczelni, zmieniona struktura organizacyjna oraz wiele nowych regulaminów. Tradycyjny charakter zachował jednak przebieg inauguracji, którą rozpoczął pochód władz uczelni, Senatu i studentów pod pomnik prof. Bohdana Stefanowskiego, pierwszego rektora uczelni.

 
  Minister Jarosław Gowin w PŁ

2019-10-07
Wicepremier Jarosław Gowin w towarzystwie rektora prof. Sławomira Wiaka i kanclerza Włodzimierza Fisiaka
Jacek Szabela

Na kilka dni przed inauguracją roku akademickiego, 5 października, Politechnikę Łódzką odwiedził Jarosław Gowin, wicepremier i minister nauki i szkolnictwa wyższego. W czasie konferencji prasowej, której tłem był wznoszony budynek Alchemium, mówił o współpracy z naszą uczelnią, gratulując jej dynamicznego rozwoju.

   eko czy ego?

2019-10-04
Prace studentów wzornictwa

Czy to możliwe, aby w dzisiejszych czasach być w 100 proc. eko? Jaki wpływ na „naturę rzeczy” mają projektanci? Czy można zaprojektować użyteczny i w pełni ekologiczny produkt bez rezygnacji z własnych ambicji twórczych i wartości estetycznych? Najnowsza wystawa w Galerii JUTRO na Wydziale Technologii Materiałowych i Wzornictwa Tekstyliów stawia takie właśnie pytania. Wystawa będzie czynna do 8 listopada 2019 r.