Udany start europejskiej lidze piłki plażowej

16-09-2024

W Alghero na Sardynii odbył się Superfinał Euro Beach Soccer Leaugue. W reprezentacji Polski wystąpił Grzegorz Brochocki, student CWM na kierunku Mechanical Engineering, notując dobre występy i zajmując z drużyną 7. miejsce.

Zawodnicy piłki nożnej plażowej byli podzieleni na trzy grupy. W sumie wystąpiło 12 drużyn z Europy. Polacy byli w grupie C z Portugalią, Czechami i Danią.

Zawodnik piłki nożnej na piasku w akcji Grzegorz Brochocki w akcji w czasie meczu z Czechami

foto: strona: Polski Beach Soccer

Nasza drużyna rozpoczęła rywalizację od zwycięstwa z Danią, a jako pierwszy trafił do bramki Grzegorz Brochocki. Polska wygrała wysoko 4:1, przy czym Brochocki zdobył jeszcze jednego gola. Drugi mecz Grupy C pomiędzy Polską a Czechami nie zakończył się rozstrzygnięciem w regulaminowym czasie gry i dogrywce, co doprowadziło do serii rzutów karnych. Czechy odniosły zwycięstwo 5-3. Po emocjonującym meczu nasza drużyna przegrała z 4:6 z Portugalią, chociaż po strzale Grzegorza Brochockiego i Patryka Pietrasiaka prowadziła 2:0.

Po przegranej z Hiszpanią 2:3, Polacy zagrali o 7. miejsce, wygrywają z Estonią Polską 4:3.

Przed reprezentacją Polski walka o kwalifikacje Mistrzostw Świata. - Trzymamy kciuki za występy Grzegorza i drużyny – mówi uradowana z sukcesu naszego studenta dr Ewa Brochocka, dyrektor Centrum Sportu Politechniki Łódzkiej.