Sukces w klasyfikacji medalowej AMP

16-12-2020

Gala Sportu Akademickiego odbyła się online w połowie grudnia. W podsumowaniu zmagań sportowych bardzo dobrze wypadła Politechnika Łódzka, stając na podium klasyfikacji medalowej.

Gala miała się odbyć się w październiku w Zatoce Sportu Politechniki Łódzkiej, ale pandemia zmieniła te plany. Początek wydarzenia miał jednak silny akcent związany z naszą uczelnią.

Nim rozpoczęła się prezentacja osiągnięć sportowych, prezes Zarządu Głównego AZS prof. Alojzy Nowak uhonorował 75-rocznicę powołania Politechniki Łódzkiej, wręczając rektorowi prof. Krzysztofowi Jóźwikowi pamiątkową plakietę.

Obecny w studio, skąd transmitowano Galę, rektor powiedział – Moim pragnieniem jest aby obok badań i nowoczesnego kształcenia sport akademicki odgrywał w naszej uczelni istotną rolę. Europejskie igrzyska studenckie w 2022 r., których głównym organizatorem jest Politechnika Łódzka będą najlepszym przykładem tego, że sport w Łodzi zajmuje ważne miejsce.

Politechnika Łódzka kończy miniony sportowy rok sukcesem w prestiżowej kwalifikacji medalowej, zajmując w niej drugie miejsce. Sportowcy naszej uczelni zdobyli 13 złotych, 11 srebrnych i 9 brązowych medali. Zwyciężył Uniwersytet Marii Curie - Skłodowskiej w Lublinie, a na trzecim miejscu uplasowała się Politechnika Gdańska. Nagrodą za miejsce na podium jest medal, dyplom i piękna statuetka.

Trzymanie tej ważącej 8 kilogramów rzeźby autorstwa Adama Fedorowicza to dla mnie przyjemny wysiłek. Dziękuję studentom i organizatorom życia sportowego w Politechnice Łódzkiej tak ogromnego sukcesu osiągniętego w tym trudnym roku. Doceniam znakomite wyniki sportowców z polskich uczelni – mówił rektor prof. Jóźwik, odbierając wyróżnienie.

W klasyfikacji generalnej AMP zwyciężyła Politechnika Gdańska, która wyprzedziła Uniwersytet Warszawski i Politechnikę Śląską.