Rada Politechniki Łódzkiej wskazała kandydata na rektora

04-04-2024

Rektor Politechniki Łódzkiej prof. Krzysztof Jóźwik został wskazany przez Radę Uczelni jako kandydat na rektora w kadencji 2024-2028. Rada doceniła kompetencje, zaangażowanie, umiejętność podejmowania decyzji oraz program wyborczy, którego realizacja wpłynie na dalszy intensywny rozwój PŁ.
Wcześniej kandydaturę tę zaopiniował pozytywnie Senat Politechniki Łódzkiej.

Rektor prof. Jóźwik swój program "Politechnika Łódzka - nasze wspólne dobro" udostępnił na stronie internetowej.

Cały dokument ma kilka stron, ale na wstępnie kandydat na rektora wskazał pięć głównych obszarów. Są to: kultura organizacji, jakość badań naukowych, innowacyjne kształcenie, infrastruktura i środowisko pracy, społeczna odpowiedzialność Politechniki Łódzkiej.

Na stronie jest też niezwykle bogaty życiorys oraz sprawozdanie za okres 1 września 2020 r. - 29 lutego 2024 r.

O swoim programie prof. Krzysztof Jóźwik mówi m.in.

- Nauka i kształcenie muszą być realizowane według niezmiennych zasad, choć zmieniają się metody, a innowacje stanowią o naszej roli lidera. Jestem przekonany, że współczesna nauka wykracza poza tradycyjne podziały na dyscypliny czy nawet dziedziny. W Politechnice będziemy tworzyć silne, międzynarodowe, interdyscyplinarne zespoły badawcze, m.in. korzystając z możliwości, jakie oferuje sieć uniwersytetów europejskich ECIU. Politechnika Łódzka musi działać na rynku globalnym, a to wymaga nadążania, a nawet wyprzedzania zachodzących przemian. Konieczne jest wprowadzenie zmiany przepisów prawa, o co będę zabiegał wszelkimi sposobami, aby w konsekwencji doprowadzić do elastycznego planowania i realizacji ścieżek kształcenia, szczególnie na studiach II stopnia. Celem jest model kształcenia „szytego na miarę” dla naszych kandydatów.

Program zawiera wiele szczegółowych propozycji. Będzie można o nich porozmawiać na spotkaniu ze społecznością akademicką, które odbędzie się 23 kwietnia 2024 r. (wtorek) o godz. 12:15 w Sali Widowiskowej Politechniki Łódzkiej.

Posiedzenie wyborcze Uczelnianego Kolegium Elektorów Politechniki Łódzkiej odbędzie się dwa dni później, 25 kwietnia 2024 r., w tym samym miejscu i o tej samej godzinie.