Michał Grzelak, Dział Promocji

  Kulturalna zamiana ról

Prof. Anna Jeremus-Lewandowska i prowadzący rozmowę prof. Ireneusz Zbiciński
Marcin Szmidt

Ostatnie już w tym sezonie „Czwartkowe Forum Kultury” było pod każdym względem wyjątkowe. Jego gościnią była bowiem profesor Anna Jeremus-Lewandowska - postać, bez której trudno wyobrazić sobie spotkania z kulturą na Politechnice Łódzkiej, śpiewaczka i profesor sztuk muzycznych.  Miasto nadziei i niepewności

Dr Marta Miaskowska zaprezentowała film dokumentalny opowiadający o stolicy Bangladeszu
Jacek Szabela

Ostatnie w tym sezonie spotkanie z cyklu „Czwartkowe Forum Kultury” gościło - jak zawsze - w Sali Widowiskowej Politechniki Łódzkiej. Tym razem jednak to miejsce stało się prawdziwą salą kinową. Wszystko za sprawą pokazu filmu dokumentalnego „Wheels of Hope - W drodze po nadzieję”. Ten niezwykły obraz opowiada o stolicy Bangladeszu - Dhace i powstał pod kierunkiem dr Marty Miaskowskiej z Instytutu Architektury Tekstyliów PŁ, w ramach współpracy z Daffodil International University.

 
  Kwietniowo i… operowo

Danuta Dudzińska - sopranistka z prowadzącą CzFK dr hab. Anną Jeremus-Lewandowską
Hieronim Lewandowski

Już po raz kolejny w tym roku, Sala Widowiskowa Politechniki Łódzkiej gościła spotkania z cyklu „Czwartkowe Forum Kultury”. Tym razem na scenie pojawiła się Danuta Dudzińska - sopranistka przez wiele lat współpracująca z Teatrem Wielkim w Łodzi.

 
  OFF Piotrkowska to ludzie

Gość styczniowego CzFK Michał Styś
Jacek Szabela

Gościem pierwszego w tym roku spotkania z cyklu „Czwartkowe Forum Kultury był Michał Styś, prezes Management and Property Development, członek Rotary International oraz Polskiego Związku Firm Deweloperów. W świadomości mieszkańców Łodzi nasz gość to jednak przede wszystkim pomysłodawca i główny koordynator projektu OFF Piotrkowska - wielofunkcyjnego kompleksu, położonego się na terenie dawnej tkalni i przędzalni Franciszka Ramischa przy ulicy Piotrkowskiej 138/140.