Dorota Piotrowska, Centrum Współpracy Międzynarodowej

30 lat kształcenia w językach obcych w PŁ

Budynek IFE
Anna Gryszkiewicz

W listopadzie 2022 roku w Centrum Kształcenia Międzynarodowego IFE odbyły się dwa wyjątkowe wydarzenia zorganizowane w ramach obchodów 30-lecia jego istnienia. Były one kontynuacją uroczystości, które w październiku zapoczątkowała jubileuszowa inauguracja roku akademickiego.

Nowa wizja tutoringu w PŁ

Spotkanie Teaching Café Mistrzów PŁ
Alina Wujcik

Mistrzowie Dydaktyki to liczna grupa nauczycieli akademickich, którym szczególnie bliskie są innowacje w kształceniu. Jedno z ich ostatnich spotkań służyło dyskusji na temat modelu tutoringu w Politechnice Łódzkiej. Celem rozmów była potrzeba rozwinięcia tej metody współpracy wykładowców i studentów.

Erasmus+ na piątkę

Wpływ i upowszechnianie celów projektu oceniono w najwyższym możliwym stopniu, tj. na 20 punktów.

Narodowa Agencja Programu Erasmus+ przeanalizowała raport końcowy Politechniki Łódzkiej z realizacji projektu „Mobilność edukacyjna: mobilność studentów i pracowników szkół wyższych między krajami programu w roku 2019". Sposób przeprowadzenia projektu przez PŁ uznano za przykład dobrej praktyki, który może służyć innym instytucjom jako źródło inspiracji.