Prezent na Mikołajki dla Wydziału OiZ

06-12-2023

Strefa Biznesu staje się coraz bardziej kolorowa. W nowej sali dydaktycznej dominuje zieleń i biel napisów zachęcających do pracy w międzykontynentalnym środowisku. Sąsiadująca z nią salka do pracy grupowej PBL i DT wyposażona jest w komfortową kanapę, fotele i stoliki. To wprost wymarzone miejsce do kreatywnego myślenia lub zanurzenia się w spokojnym namyśle, poprzedzającym burzę mózgów. Wystrój zaprojektowany przez firmę JTI, czyli Japan Tabacco International w niczym nie kojarzy się z profilem jej działalności.

 

 

Dziekan Wydziału Organizacji i Zarządzania prof. Agnieszka Zakrzewska-Bielawska jest nowymi pomieszczeniami zachwycona, dodatkowo, tym, że są one przeznaczone zarówno do kształcenia tradycyjnego, jak i wykorzystującego nowoczesne metody.

- Jesteśmy bardzo zadowoleni, że firmy z nami współpracują, a w tym budynku ich obecność jest tak wyraźnie zaznaczona – mówi dziekan.

Miejsce do pracy grupowej Miejsce do pracy grupowej

foto: Jacek Szabela

Japan Tabacco International to czołowa, międzynarodowa firma tytoniowa działająca w 130 krajach na świecie, zatrudniająca 46 tysięcy osób. W Polsce w firmie pracuje ponad 3500 osób. W Starym Gostkowie koło Łodzi jest jej największa fabryka – a właściwie cztery, produkujące różny asortyment. Od wielu lat Top Employers Institute przyznaje JTI certyfikat Najlepszego Pracodawcy w Polsce i w Europie (2. miejsce w 2023) oraz na świecie.

Dla Politechniki Łódzkiej ważny jest dobry dialog ze światowymi firmami mającymi swoje oddziały w Polsce. Także Tomasz Szelągowski, dyrektor Działu Inżynieryjnego w JTI podkreśla wagę współpracy z uczelnią

- W Polsce odpowiadamy za 25 procent produkcji całego koncernu JTI. Chcemy się dalej rozwijać, dlatego inwestujemy w wiedzę. Stwarzamy studentom możliwości zdobywania doświadczeń i przekładania uzyskanego wykształcenia na życie przemysłowe.

W czasie otwarcia W czasie otwarcia

foto: Jacek Szabela

Firmie potrzebna jest kadra zarządzająca i inżynierska. Tomasz Kuropatwiński, kierownik produkcji w najnowszej fabryce nowatorskich wyrobów tytoniowych bardzo ceni wiedzę studentów i stażystów Politechniki Łódzkiej. Jak zaznacza

- Obecnie wdrażamy system zarządzania produkcją, gdzie szczególnie potrzebne są umiejętności techniczne.

Elementem uroczystego otwarcia było przecięcie wstęgi, którego dokonali: prorektor ds. kształcenia prof. PŁ Andrzej Romanowski, dziekan prof. Agnieszka Zakrzewska-Bielawska, dyrektor Tomasz Szelągowski i kierownik działu P&C (People & Culture) Mateusz Felinowski, a towarzyszyli - doc. Marek Sekieta, którego działania tak licznie sprowadzają firmy na Wydział OiZ oraz Marta Cywińska, absolwentka PŁ, obecnie związana z działem P&C.

 

Wstęga przecięta, od lewej: Mateusz Felinowski (P&C) i dyrektor Tomasz Szelągowski z JTI oraz  prof. Agnieszka Zakrzewska-Bielawska, prof. PŁ Andrzej Romanowski i Marta Cywińska (P&C) Wstęga przecięta, od lewej: Mateusz Felinowski (P&C) i dyrektor Tomasz Szelągowski z JTI oraz prof. Agnieszka Zakrzewska-Bielawska, prof. PŁ Andrzej Romanowski i Marta Cywińska (P&C)

foto: Jacek Szabela

Współpraca JTI z Politechniką Łódzką nie ogranicza się tylko do brandingu. Trwa ona już od 10 lat i prowadzona jest z Wydziałem Organizacji i Zarządzania, a także wydziałami EEIA i Mechanicznym. 15 proc. pracowników firmy to absolwenci PŁ. Co roku wśród stażystów jest 20 z naszej uczelni. JTI uczestniczy w programie Diamentowe Praktyki, organizuje szkolenia we współpracy z Biurem Karier i jest często obecna na różnych akcjach. Studenci doceniają firmę. JTI zajęła 2. miejsce w konkursie na Najlepszego Pracodawcę Województwa Łódzkiego, a także otrzymała nagrodę w kategorii Partner Zewnętrzny przyznaną przez środowisko studenckie.