Porozumienie z Accenture w Polsce

20-10-2022

Politechnika Łódzka i Accenture w Polsce podpisały list intencyjny dotyczący wspólnych działań na rzecz doskonalenia procesu kształcenia studentów oraz w zakresie działalności rozwojowej, dydaktycznej i naukowo-badawczej. Podpisy na dokumencie złożyli rektor prof. Krzysztof Jóźwik oraz prezes zarządu Jarosław Kroc.

Accenture jest firmą świadczącą profesjonalne usługi w zakresie technologii cyfrowych, chmury obliczeniowej i bezpieczeństwa. W Polsce biura mieszczą się w Warszawie, Krakowie, Łodzi, Wrocławiu, Szczecinie oraz Katowicach.

Dla studentów Politechniki Łódzkiej zawarte porozumienie oznacza możliwość odbycia praktyk i staży studenckich w ramach działań i projektów realizowanych przez firmę mającą światową sieć centrów zaawansowanych technologii i inteligentnych operacji. Uczelnia, zapraszając ekspertów firmy Accenture w Polsce do współpracy w zakresie kształcenia, wzbogaci ten proces o warsztaty i wykłady gościnne z udziałem jej specjalistów.

Podpisy na dokumencie złożyli rektor prof. Krzysztof Jóźwik oraz prezes zarządu Jarosław Kroc Podpisy na dokumencie złożyli rektor prof. Krzysztof Jóźwik oraz prezes zarządu Jarosław Kroc

foto: Jacek Szabela

Jak powiedział rektor prof. Krzysztof Jóźwik podpisany list jest sformalizowaniem trwającej już od lat i dobrze działającej współpracy

Tworzymy podstawy do tego, aby nasi studenci mieli dobre miejsca do praktyk, a firma zyskała w przyszłości dobrze wykształconych pracowników. Nasze programy kształcenia są konsultowane z pracodawcami, bo chcemy, ucząc naszych studentów myślenia i analizowania, wiedzieć jakie podstawowe umiejętności i wiedza w danym obszarze są potrzebne.

- Podpisanie umowy o współpracy Accenture w Polsce i Politechniki Łódzkiej to kolejny, milowy krok na drodze wieloletniego zaangażowania obu stron w projekty dydaktyczne. Cieszy mnie fakt, że Accenture wzbogaci ofertę Politechniki o innowacyjne warsztaty i programy stażowe, wyposażając studentów w najnowszą wiedzę z zakresu technologii i podstaw biznesu – komentuje prezes zarządu Accenture w Polsce, Jarosław Kroc.

Podejmowane przedsięwzięcia będą komunikowane w internetowych mediach społecznościowych.

Accenture jest globalną firmą, która, dzięki szerokiemu doświadczeniu i specjalistycznej wiedzy ekspertów z ponad 40 branż oferuje usługi w obszarach: Strategy & Consulting, Song, Technology i Operations. Zatrudnia 721 000 osób, które w codziennej pracy wykorzystują potencjał nowych technologii i ludzkiej kreatywności, świadcząc usługi dla klientów w ponad 120 krajach.