Jeden kandydat w wyborach rektora PŁ

20-03-2024

Do wyboru rektora Politechniki Łódzkiej w kadencji 2024-2028 został zgłoszony ze społeczności uczelni jeden kandydat. O reelekcję będzie ubiegał się prof. Krzysztof Jóźwik sprawujący funkcję rektora od 1 września 2020 roku.

Uczelniana Komisja Wyborcza w Politechnice Łódzkiej zgłoszenia kandydatów rejestrowała do popołudnia 19 marca. Wpłynęło 11 zgłoszeń. Wszystkie zawierały wymagane dokumenty i wskazywały kandydaturę prof. Krzysztofa Jóźwika.

Zgodnie ze Statutem PŁ kandydat na rektora jest opiniowany przez Senat uczelni, a ostateczne jego wskazanie należy do Rady Politechniki Łódzkiej.

Wybory rektora odbędą się w czwartek 25 kwietnia. Głosować będzie Uczelniane Kolegium Elektorów. W jego skład wchodzi 111 osób, reprezentujących wszystkie grupy pracowników, studentów i doktorantów Politechniki Łódzkiej.

Spotkanie społeczności uczelni z kandydującym na kolejną kadencję rektorem prof. Krzysztofem Jóźwikiem odbędzie się dwa dni przed wyborami, we wtorek 23 kwietnia.