Anna Janicka, Łódzki Uniwersytet Dziecięcy PŁ

Wolontariat – czy warto?

Wolontariat to przyjaźnie i dobra zabawa.

Dziewięciu wolontariuszy ŁUD w wieku 16-18 lat pojechało do Wiednia na 20. Kinderuni Wien (KUW). „Podglądając” organizację na największym w Europie uniwersytecie dla dzieci, przeprowadzili tam kilka warsztatów w języku angielskim i polskim, animowali gry i zabawy. Przez kilka dni dzielili się swoimi doświadczeniami i zbierali nowe.

Wolontariat ŁUD – cisza przed burzą

Konferencja dla dzieci na PŁ
Anna Janicka

Rok akademicki 2020-2021 dla Wolontariatu ŁUD miał być zamknięty, zero zajęć stacjonarnych, wykłady dla 600 dzieci wstrzymane. Spotkania sobotnie, ruch, harmider, zaangażowanie wolontariuszy – wszystko to zniknęło. Cicho, pusto, nic się nie dzieje. Jak tak może być? ŁUD stworzył grupę 25 nastoletnich wolontariuszy w wieku 13-17 lat, zżytych ze sobą, energicznych. Przyzwyczaił ich do działania, zaangażowania i rozwoju.