Anetta Kępczyńska-Walczak, Instytut Architektury i Urbanistyki

Inauguracja NEBA Alliance

Grupa partnerów projektu NEBA, spotkanie kick off
arch. projektu

Sojusz Akademii Nowego Europejskiego Bauhausu (NEBA Alliance), flagowa inicjatywa Komisji Europejskiej, skupia 14 partnerów z 11 państw, w tym z Polski. Nasz kraj reprezentuje Politechnika Łódzka, a koordynatorką grantu w naszej uczelni jest prof. PŁ dr hab.inż.arch. Anetta Kępczyńska-Walczak. Realizacja projektu wystartowała z początkiem kwietnia, a oficjalna inauguracja NEBA Alliance odbyła się 11 kwietnia na Festiwalu NEB w Brukseli z udziałem Przewodniczącej Komisji Europejskiej Ursuli von der Leyen, oraz Komisarz ds. innowacji, badań naukowych, kultury, edukacji i młodzieży Iliany Ivanovej.

Warsztaty BIMaHEAD

Prezentacja projektu przez dr hab. inż. arch. Anettę Kępczyńską-Walczak, prof. PŁ
Bartosz Walczak

W Instytucie Architektury i Urbanistyki odbyły się Warsztaty BIMaHEAD zorganizowane w ramach realizowanego na Politechnice Łódzkiej międzynarodowego projektu „Building dIgital coMpetencies of students and teacHers in construction related degrees & incrEasing digitAl reaDiness of EU universities”. Warsztaty zorganizowane 29 marca 2023 roku miały na celu prezentację projektu oraz praktyczne doświadczenie nauki z wykorzystaniem technik komputerowych i eksploracji świata wirtualnego.