Politechnika Łódzka jako lider projektu złożonego wspólnie z Uniwersytetem Humanistyczno - Przyrodniczym im. Jana Długosza w Częstochowie uzyskała niemal 1,9 mln zł (w tym 1 179 100 dla PŁ) na bezpośrednie wsparcie prac badawczych mających zastosowanie w przemyśle.
Projekt został sklasyfikowany na drugim miejscu listy rankingowej wśród 37 ocenionych projektów, tuż za Uniwersytetem Warszawskim.
- Zgodnie z przyjętą strategią Politechnika Łódzka prowadzi intensywną współpracę z otoczeniem gospodarczym, zwracając szczególną uwagę na projekty o charakterze aplikacyjnym. Uważam, że naszą misją jest innowacyjność w nauce i badaniach. Jednym z najważniejszych elementów jest komercjalizacja projektów początkowo rozwijanych w laboratoriach uczelni – mówi rektor PŁ prof. Sławomir Wiak.
Projekt prowadzony będzie przez Centrum Współpracy z Gospodarką, Innowacji i Transferu Technologii PŁ - Zespoły badawcze z naszej uczelni oraz Uniwersytetu Humanistyczno – Przyrodniczego Jana Długosza będą mogły uzyskać granty na projekty, które w przyszłości będą komercjalizowane przez powstające spin offy, sprzedaż praw lub udzielenie licencji. W ramach działań zespołu CWGITT będą także promowane na rynkach międzynarodowych uczelniane wynalazki – podkreśla Grzegorz Kierner, dyrektor Centrum.
To już trzeci projekt realizowany przez uczelnię, który wspiera proces zarządzania wynikami badań naukowych i prac rozwojowych, głównie w zakresie ich komercjalizacji.