Sukces PŁ na Akademickich Mistrzostwach Polski w ergometrze wioślarskim

25-03-2025

23 marca 2025 roku w Warszawie, na terenie Wojskowej Akademii Technicznej, odbyły się Akademickie Mistrzostwa Polski w ergometrze wioślarskim. Reprezentacja Politechniki Łódzkiej wróciła z nich z imponującym dorobkiem — aż trzema brązowymi medalami!

 

 
W kategorii uczelni technicznych kobiet wagi lekkiej brąz zdobyła Paulina Maślanka, adiunkt na Wydziale Technologii Materiałowych i Wzornictwa Tekstyliów (WTMiWT). W kategorii mężczyzn wagi open równie świetnie spisał się Tomek Józefiak, doktorant Instytutu Matematyki, który także sięgnął po brązowy medal, wykazując się niesamowitą determinacją i formą. Oboje tym samym udowodnili, że można łączyć sport i naukę na wysokim poziomie. 
 
Ogromny sukces odniosła również nasza drużyna kobiet, która w klasyfikacji drużynowej w typach uczelni technicznych zdobyła trzecie miejsce. W skład ekipy weszły: Marta Kołodzińska, Małgorzata Komorowska, Paulina Maślanka i Julia Lubnauer. Wszystkie cztery studentki z International Faculty of Engineering (IFE) udowodniły, że międzynarodowe studia i sportowe ambicje mogą z powodzeniem iść ze sobą w parze
 
Za przygotowanie naszej ekipy odpowiadał trener Rafał Bieniek, którego doświadczenie i zaangażowanie przełożyły się na sukces naszej reprezentacji.
 
Należy też zaznaczyć, że organizator - Wojskowa Akademia Techniczna zapewniła doskonałe warunki, co sprzyjało rywalizacji i stworzyło świetną sportową atmosferę.
 
Serdecznie gratuluję naszym zawodnikom i trenerowi! Politechnika Łódzka po raz kolejny udowodniła, że jest miejscem, gdzie nauka i sport tworzą zgrany duet. Czekamy z niecierpliwością na kolejne sukcesy.