Rozstrzygnięto doroczny konkurs, w którym na nagrody przeznaczono 110 tysięcy złotych. Jest on prowadzony w pięciu kategoriach i wybrani przez Kapitułę konkursu otrzymali statuetki oraz dyplomy w czasie rocznicowego posiedzenia Senatu.
Laureatami Nagrody Jego Magnificencji Rektora Politechniki Łódzkiej zostali:
- dr hab. inż. Paweł Rózga, prof. PŁ z Instytutu Elektroenergetyki na Wydziale EEIA - nagroda dla najlepiej cytowanej autorki/cytowanego autora w 2024 roku.
Wartość uzyskanego sumarycznego wskaźnika Field-Weighted Citation Impact (FWCI) to 159,93. Wskazuje, on jak liczba cytowań uzyskanych przez publikacje badacza ma się do średniej liczby cytowań otrzymanych przez wszystkie inne podobne publikacje indeksowane w bazie danych Scopus.
- dr hab. inż. Aneta Poniszewska-Marańda, prof. PŁ z Instytutu Informatyki na Wydziale FTIMS- nagroda dla autorki/autora najlepszych publikacji naukowych wydanych w 2023 roku.
Laureatka opublikowała kilkanaście artykułów, w tym m.in. cztery materiały konferencyjne za 200 pkt, jeden za 140 pkt i pięć za 70 pkt, trzy publikacje za 100 pkt i inne.
- Anna Walczak, studentka z Wydziału EEIA - nagroda dla najmłodszej pierwszej autorki/ najmłodszego pierwszego autora publikacji naukowej w 2023 roku.
Laureatka opublikowała pracę za 200 pkt. Jest to artykuł „There’s more to it than allure…” – Navigating Socio-cultural Roles of Digital Jewellery, który znalazł się w materiałach międzynarodowej Conference on Human Factors in Computing Systems.
- mgr inż. Julia Dominiak, doktorantka IDS z Instytutu Informatyki Stosowanej na Wydziale EEIA - nagroda dla najlepiej publikującej doktorantki/publikującego doktoranta w 2023 roku.
Laureatka opublikowała m.in. pięć materiałów konferencyjnych, w tym jeden za 200 pkt i jeden z 140 pkt.
- Instytut Maszyn Przepływowych na Wydziale Mechanicznym oraz Katedra Inżynierii Środowiska na Wydziale Inżynierii Procesowej i Ochrony Środowiska – nagroda za najbardziej wartościowe wdrożenie w 2023 roku.
Autorami pracy związanej z opracowaniem wysokosprawnego wymiennika ciepła są: zespół z IMP - dr hab. inż. Krzysztof Sobczak, prof. PŁ, dr inż. Michał Błaszczyk, mgr Rafał Borkowski, Krzysztof Bialik i Grzegorz Styczeń oraz pracownicy KIŚ - dr hab. inż. Paweł Wawrzyniak, prof. PŁ, dr inż. Marcin Piątkowski i mgr inż. Zdzisław Bartczak.