Medale lekkoatletów z PŁ

23-09-2020

W Akademickich Mistrzostwach Polski bardzo dobry start zanotowali studenci Politechniki Łódzkiej. Drużyny mężczyzn i kobiet wywalczyły medale. W zawodach rozegranych w połowie września na stadionie AZS w Łodzi wzięło udział 70 uczelni z całego kraju.

Łącznie zdobyliśmy 28 medali, 10 w punktacji generalnej i 18 w typie uczelni technicznych. Lekkoatletki z Politechniki Łódzkiej zdobyły złoty medal w rywalizacji uczelni technicznych, plasując się na IV miejscu w punktacji generalnej. Najlepiej spisały się zawodniczki Uniwersytetu Warszawskiego. Wśród drużyn męskich w punktacji generalnej całe podium zajęły politechniki. Lekkoatleci z naszej uczelni zdobywając 861 pkt. otrzymali brązowy medal, ulegając Politechnice Gdańskiej (1066 pkt.) i Politechnice Krakowskiej (878,5 pkt.).

Trenerami naszych lekkoatletów są Rafał Bieniek i Adam Kula.

Medale w punktacji generalnej

Złote

• Mateusz Rzeźniczak w biegu na 400 m (46.86)
  • Sztafeta 4x400 w składzie: Mateusz Wójcik, Mateusz Rzeźniczak, Jędrzej Hasiura, Kajetan Duszyński (3;15,12)
Zwycięska sztafeta 4x400m w składzie (od lewej): Mateusz Rzeźniczak, Mateusz Wójcik, Jędrzej Hasiura i Kajetan Duszyński. Zawodnicy z PŁ pokonali studentów z UMCS Lublin i Politechniki Opolskiej Zwycięska sztafeta 4x400m w składzie (od lewej): Mateusz Rzeźniczak, Mateusz Wójcik, Jędrzej Hasiura i Kajetan Duszyński. Zawodnicy z PŁ pokonali studentów z UMCS Lublin i Politechniki Opolskiej

Srebrne

• Maksymilian Mużdżyński w skoku o tyczce (4.40) oraz w biegu 110 m przez płotki (15.88)
  • Aleksandra Nowakowska w skoku wzwyż (174 cm)
  • Kajetan Duszyński w biegu na 400 m (47.00 )

Brązowe

• Mateusz Wójcik w biegu na 400 m ( 47.38) i na 200 m (21.36)
  • Paulina Szablewska w trójskoku (12.48)
  • Wiktor Walęcki w biegu na 110 m przez płotki (16,24)

Poza wyżej wymienionymi lekkoatleci z Politechniki Łódzkiej zdobyli także

medale w punktacji uczelni technicznych

Złote

• Sztafeta 4x400 w składzie: Barbara Berłowska, Joanna Kurkowska, Anna Ławrenin, Paulina Szymczak (4;16,15)
  • Sztafeta 4x100 m w składzie: Małgorzata Jakś, Martyna Fijałkowska, Paulina Szablewska, Aleksandra Nowakowska (52.12)

Srebrne

• Aleksandra Nowakowska w trójskoku (12.08)
  • Paulina Szymczak w biegu na 800 m (2.19,52)

Brązowe

• Anna Ławrenin w biegu na 800 m (2.25,28)
  • Jędrzej Hasiura w biegu na 800 m (1.54,25)  ,
  • Paulina Szymczak w biegu na 1500 m (4.50.12)
  • Paulina Szblewska w skoku w dal (5.46)
  • Mateusz Rzeźniczak bieg na 200 m (21,45)
  • Wiktor Walęcki w trójskoku (14.39)

Zawodnicy i zawodniczki PŁ oraz ich trenerzy prezentują się dumnie na zdjęciu powyzej.

Stoją od lewej Marcin Nadratowski, Mateusz Szczurkowski, Jędrzej Hasiura, Tomasz Józefiak, Krzysztof Chojnacki,
Mateusz Rzeźniczak, Maksymilian Mużdżyński, Wiktor Walęcki, Tomasz Sych, Dariusz Niewiadomski, Kajetan Duszyński, trener Gabriel Kabza, Mateusz Wójcik, trener Rafał Bieniek i trener Adam Kula
W dolnym rzędzie Joanna Kurkowska, Martyna Fijałkowska, Paulina Szablewska, Paulina Szymczak, Anna Ławrenin, Małgorzata Jakś i Joanna Pluta.