Logistic and Warehouse Trends 2022

15-09-2022

Klaster LODZistics, którego Politechnika Łódzka jest administratorem oraz aktywnym członkiem, był współorganizatorem konferencji Logistic and Warehouse Trends, która odbyła się w Łodzi.

Prawie 200 uczestników zebranych 13 września w hotelu Andel’s – specjalistów odpowiedzialnych za zarządzanie logistyką, magazynem i dystrybucją otrzymało szeroki pakiet wiedzy merytorycznej i praktycznej. Omawiano najnowsze branżowe trendy intralogistyczne (red.: organizacja przepływu materiałów i informacji wewnątrz przedsiębiorstwa), potencjał technologiczny magazynów, a także tendencje rozwojowe, które już wkrótce mogą zmienić reguły gry.

Panel "Future is now" Panel "Future is now"

foto: Adam Owczarek

Z bardzo dobrym odbiorem spotkał się panel Klastra Future is now, podczas którego poruszano takie tematy jak green office jako biura przyszłości, autonomiczne pojazdy w logistyce czy możliwość przetestowania funkcjonowania magazynu na etapie jego projektowania, również z wykorzystaniem technologii wirtualnej rzeczywistości. Podsumowaniem tych rozmów było spojrzenie na magazyn jako wąskie gardło odbiorów transportowych i powrót do tezy, że kluczowym elementem procesów magazynowych nadal jest człowiek i jego kompetencje.

- Siłą klastra są ludzie i współpraca, a wymiana wiedzy i doświadczeń podczas branżowych wydarzeń pozwala rozwiać obawy i wątpliwości przed wprowadzeniem nowych rozwiązań z zakresu VR czy pojazdów autonomicznych w logistyce - zaznacza doc. dr inż. Marek Sekieta z Instytutu Zarządzania Wydziału Organizacji i Zarządzania Politechniki Łódzkiej, prezes Zarządu LODZistics.

Członkowie LODZistics to przedstawiciele różnych firm, od międzynarodowych operatorów logistycznych, dostawców rozwiązań cyfrowych, poprzez uczelnie i instytucje otoczenia biznesu. Poznanie ich spojrzenia na przyszłość sektora TSL (transport, spedycja oraz logistyka) oraz wizji jego rozwoju było niewątpliwie bardzo cennym doświadczeniem dla uczestników konferencji.