Łódź Akademicka na Salonach Maturzystów

04-10-2023

Łódzkie uczelnie zacieśniają współpracę. Po raz pierwszy wystąpiły pod wspólnym szyldem „Study in Łódź” podczas największych w Polsce targów szkół wyższych, organizowanych przez Fundację Perspektywy.

Salony Maturzystów Perspektywy to największe targi edukacyjne, które od 17 lat cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem uczniów, ich rodziców i nauczycieli. W każdym z miast targowych w Salonie uczestniczy średnio od 3 do 5 tysięcy uczniów szkół ponadpodstawowych, a w gronie wystawców znajdują się wszystkie wiodące ośrodki akademickie. Podczas tegorocznych Salonów Maturzystów po raz pierwszy pojawiło się stoisko Łodzi Akademickiej, na którym można było porozmawiać z przedstawicielami trzech wiodących łódzkich uczelni publicznych: Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, Uniwersytetu Łódzkiego, Politechniki Łódzkiej oraz pracownikami Urzędu Miasta.

Ekipa promująca PŁ na Salonie Maturzystów Ekipa promująca PŁ na Salonie Maturzystów

foto: arch. Działu Promocji

- Łódź to historyczna stolica polskiego przemysłu włókienniczego. A przemysł to Politechnika, która od blisko 80 lat współtworzy wizerunek jednego z najszybciej piękniejących miast w Polsce. To tu studenci uczą się na ponad 60 kierunkach i zdobywają podwójny dyplom z uczelniami zagranicznymi, a także rozwijają się w kołach naukowych, tworząc nowe technologie i pojazdy przyszłości. Jako jedyna polska uczelnia jesteśmy w elitarnej sieci ECIU, która otwiera przed naszymi studentami możliwość zdobycia międzynarodowego wykształcenia dopasowanego do ich indywidualnych potrzeb. Wszystkich pasjonatów nauk technicznych zapraszamy do inwestowania w swoją przyszłość z Politechniką Łódzką! – mówił prof. Krzysztof Jóźwik, rektor PŁ podczas briefingu prasowego zapowiadającego inicjatywę wspólnego stoiska.

Na Salonie Maturzystów w Warszawie Na Salonie Maturzystów w Warszawie

foto: arch. Działu Promocji

Stoisko Łodzi Akademickiej wyróżniało się na tle tradycyjnej zabudowy wystawienniczej. Swoim kształtem nawiązywało do najbardziej rozpoznawalnego przystanku przesiadkowego, zwanego Stajnią Jednorożców. Białe filary ze zdobieniami pokryte dachem odbijającym światło w kolorach tęczy przykuwały wzrok zaciekawionych uczniów, nauczycieli i rodziców, którzy chętnie zatrzymywali się, aby poznać bliżej ofertę Łodzi. Długie kolejki ustawiały się także do multimedialnego quizu o łódzkich uczelniach, którego bohaterem był interaktywny jednorożec. Uczestnicy zabawy mogli otrzymać nagrodę w postaci gadżetów nawiązujących do symboli naszego miasta.

Na Salonie Maturzystów w Warszawie Na Salonie Maturzystów w Warszawie

foto: arch. Działu Promocji

Obok stoiska Łodzi Akademickiej nie sposób było przejść obojętnie. Nowoczesna  architektura, interaktywne technologie, a do tego duża dawka informacji o uczelniach i mieście. Jako Politechnika Łódzka nie tylko prezentowaliśmy kierunki studiów, ale także inspirowaliśmy maturzystów eksperymentami oraz ciekawymi projektami, o których opowiadali studenci. Uczniowie mogli przekonać się, że Łódź jest wyjątkowym miejscem do studiowania i życia.

Podczas Salonów nie brakowało również cennych informacji dla uczniów przygotowujących się do matury Podczas Salonów nie brakowało również cennych informacji dla uczniów przygotowujących się do matury

foto: arch. Działu Promocji

Podczas Salonów nie brakowało również cennych informacji dla uczniów przygotowujących się do matury. Z myślą o wrześniowym wyborze przedmiotów egzaminacyjnych organizatorzy przygotowali spotkania z ekspertami Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej, ze znakomitymi nauczycielami-praktykami, z nauczycielami akademickimi oraz pracownikami działów rekrutacji i studentami, a także z ekspertami rynku pracy.

Salony Maturzystów zostały zorganizowane w 14 miastach w Polsce. Stoisko Łodzi Akademickiej można było zobaczyć w Lublinie, Wrocławiu, Warszawie, Łodzi oraz Poznaniu.