Komitet Organizacyjny, Wydział Chemiczny, Instytut Chemii Ogólnej i Ekologicznej

Europejskie badania chemików środowiska

Międzynarodowe spotkanie otworzył rektor PŁ prof. Sławomir Wiak oraz dziekan Wydziału Chemicznego prof. Małgorzata I. Szynkowska
Jcek Szabela

Międzynarodowa konferencja EMEC20 20thEuropean Meeting on Environmental Chemistry odbyła się w Politechnice Łódzkiej w grudniu 2019 r. Poświęcona była szeroko rozumianym problemom związanym z analityką próbek środowiskowych. W obradach udział wzięli światowej sławy naukowcy zajmujący się badaniami związanymi z chemią, ochroną środowiska i naukami pokrewnymi.

W konferencji uczestniczyło około 140 osób z 18 krajów. Mimo tytułowego European, goście przyjechali także z Japonii, Meksyku i Stanów Zjednoczonych. Wygłoszono 3 wykłady plenarne, 14 wykładów zaproszonych, 41 komunikatów i przedstawiono 74 postery.