Studenci i pracownicy Instytutu Inżynierii Materiałowej oraz Wydziału Technologii Materiałowych i Wzornictwa Tekstyliów Politechniki Łódzkiej zorganizowali 34. Bal Inżynierii Materiałowej. Bawili się na nim w Serenissimie nie tylko studenci i pracownicy PŁ, ale również wielu gości z przemysłu.
Patronat nad balem objęła spółka EUROFLUID Poland – wiodący dystrybutor przemysłowych środków smarnych, olejów hartowniczych, środków do mycia przemysłowego i innych. Sponsorami głównymi byli Instytut Inżynierii Materiałowej, pomysłodawca balu oraz spółka HART-TECH, która wyrosła z tego instytutu. W tym roku do grona organizatorów dołączył Wydział Technologii Materiałowych i Wzornictwa Tekstyliów i Seco/Warwick S.A. Sponsorami balu byli również spółka PREVAC, Geberit oraz przedsiębiorstwo PERLIPOL K. Kuśmierek G. Derlatka J. Benben.
Imprezę przygotowano z wielką starannością. Zadbano o wystrój lokalu - salę udekorowano w barwach patrona, kolorach niebieskim, żółtym i złotym.
Bal otwarto w sposób wyjątkowy, ale odnoszący się do wieloletniej tradycji Balu Inżynierii Materiałowej. Przeglądając stare zdjęcia, napotkaliśmy scenę, w której dyrektor Instytutu przecinał stalowy łańcuch. Zapragnęliśmy do tego nawiązać. Najpierw prof. Piotr Kula, były dyrektor IIM, dokonał symbolicznego przekazania topora nowemu dyrektorowi dr. hab. inż. Łukaszowi Kaczmarkowi, prof. PŁ, który z pomocą wicedyrektorów dr. hab. inż. Jacka Sawickiego oraz dr hab. inż Emilii Wołowiec-Koreckiej, prof. PŁ oficjalnie rozpoczął bal, przecinając stalowy łańcuch. Topór został wykonany własnoręcznie przez studenta Adama Wrocińskiego i mamy nadzieję, że stanie się symbolem Balu w kolejnych latach.
Zabawa trwała do wczesnych godzin porannych. Przygotowano niespodziankę w postaci fotolustra i ścianki do zdjęć pamiątkowych. Uczestnicy balu ochoczo korzystali również z przygotowanych na tę okazję masek oraz zabawnych rekwizytów do zdjęć. Można było zrobić sobie zdjęcie na ściance sponsorskiej i bawić się w rytmach muzyki przygotowanej przez DJa. Za obsługę fotograficzną Balu bardzo dziękujemy Klubowi Fotograficznemu PŁ.
Znakomita zabawa w doborowym towarzystwie zapewniła uczestnikom Balu Inżynierii Materiałowej wspaniałe wspomnienia i pokazała, że wieloletnia współpraca i wspólne projekty uczelni i przemysłu tworzą cenne więzi, nie tylko w sferze nauki.