Wspólne badania Skanska i Politechniki Łódzkiej

2017-07-27
Umowę podpisują: prodziekan ds. Innowacji i Współpracy z Gospodarką prof. PŁ Renata Kotynia oraz dyrektor Centrum Badań i Innowacji Skanska Marek Malinowski.
mat. prasowe

Skanska S.A. i Wydział Budownictwa, Architektury i Inżynierii Środowiska Politechniki Łódzkiej zawarły umowę obejmującą współpracę ekspercką w obszarze badawczym, edukacyjnym i kadrowym.

Siemens nagrodził twórców technologii

2017-06-30
W czasie wręczenia nagród. Laureaci z PŁ: prof. Piotr Niedzielski (od lewej), dr hab. inż. Witold Kaczorowski i dr hab. inż. Hieronim Szymanowski, prof. PŁ, w towarzystwie Dominiki Bettman– wiceprezes ds. finansowych w Siemens Polska i rektora PW prof. Ja
Grzegorz Banaszek, PW

Konkurs o Nagrodę Siemensa promuje wybitne osiągnięcia w technice i badaniach naukowych. Wśród jego tegorocznych laureatów są naukowcy z Politechniki Łódzkiej.

Bosch nowym partnerem PŁ

2017-06-22
Umowę podpisali: rektor prof. Sławomir Wiak (w środku) oraz Krzysztof Góra (z prawej) i Józef Bycul z Bosch Security Systems
Jacek Szabela

Politechnika Łódzka i Bosch Security Systems rozpoczynają współpracę w obszarze badawczo-rozwojowym oraz kształcenia studentów w zakresie systemów zabezpieczeń i nowoczesnych technologii związanych ze Smart City.

Politechnika Łódzka wspiera rozwój młodzieży szkolnej

2017-06-22
Od lewej: prorektor ds. kształcenia prof. Grzegorz Bąk oraz dyrektorzy: Alicja Wojciechowska (XXV LO), Renata Tatara (II LO) i ks. Konrad Świstak (Katolickie Publiczne LO).
Jacek Szabela

Politechnika Łódzka współpracuje z wieloma szkołami z województwa łódzkiego, wspierając uczniów w rozwoju ich talentów i wiedzy z nauk ścisłych. 22 czerwca 2017 roku uczelnia i trzy szkoły ogólnokształcące podpisały umowy o współpracy.

Politechnika Łódzka i spółka ANWIL zacieśniają współpracę

2017-06-08
Rektor prof. Sławomir Wiak, dziekan prof. Małgorzata Szynkowska i prezes Jacek Podgórski na uroczystości w rektoracie PŁ
Filip Podgórski

Wydział Chemiczny Politechniki Łódzkiej i spółka ANWIL będą współpracować na rzecz wspierania edukacji studentów, współtworzenia drogi zawodowej absolwentów oraz rozwijania nowoczesnych technologii wdrażanych przez firmę.

Doceniona współpraca

2017-06-08
Rektor prof. Sławomir Wiak odbiera statuetkę z rąk wicemarszałka Senatu prof. Michała Seweryńskiego i posłanki Alicji Kaczorowskiej
mat. ŁSSE

Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna wręczyła nagrody Grohmana. Statuetkę w kategorii „Ważne dla Łodzi” otrzymała Politechnika Łódzka.

Urodziny PŁ

2017-05-30
Władze Politechniki Łódzkiej podczas uroczystego posiedzenia Senatu
Jacek Szabela

Politechnika Łódzka świętowała 72. rocznicę powstania uczelni. Uroczyste posiedzenia Senatu odbyło się tradycyjnie w audytorium im. A. Sołtana. Drugą część urodzinowego spotkania goście spędzili w murach Akademickiego Centrum Sportowo-Dydaktycznego Politechniki Łódzkiej - Zatoka Sportu.

Wystąpienie rektora

2017-06-02
Rektor prof. Sławomir Wiak.
Jacek Szabela

Przemówienie rektora prof. Sławomira Wiaka wygłoszone w czasie uroczystego posiedzenia Senatu nawiązywało do zbliżających się wydarzeń, prowadzonych i planowanych inwestycji, współpracy krajowej i zagranicznej oraz sukcesów pracowników i studentów.

Geotermia w kampusie

2017-05-22
Rektor prof. Sławomir Wiak i prof. Jan Krysiński
Filip Podgórski

Projekt powstania stacji geotermalnej na terenie PŁ ma swoją długą historię. Zrobiło się o nim znowu głośno przy okazji podpisywania umowy o współpracy z Veolią Energią Łódź. Szczegóły planowanej inwestycji przybliżają: rektor prof. Sławomir Wiak oraz prof. Jan Krysiński, były rektor, za którego kadencji prowadzone były pierwsze prace koncepcyjne.

Konferencja o komercjalizacji

2017-05-30
III Ogólnopolska Konferencja Porozumienia Akademickich Centrów Transferu Technologii
Biuro Karier

Pracownicy akademickich centrów technologii z większości polskich uczelni, przedstawiciele spółek celowych oraz funduszy venture capital gościli w Politechnice Łódzkiej na III Ogólnopolskiej Konferencji Porozumienia Akademickich Centrów Transferu Technologii (PACTT).

Ultramaraton konkursów dla uczniów

2017-05-11
Puchar JM Rektora wręcza Tomasz Ciszewski, dyrektor Wydziału Funduszy Europejskich i Certyfikacji Łódzkiego Urzędu Wojewódzkiego
Jacek Szabela

Od wielu lat kwiecień jest miesiącem, w którym Wydział Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki PŁ gości rzeszę uczniów, nastoletnich pasjonatów nauk ścisłych. Także w tym roku wzięli oni udział w finałach licznych konkursów.

Veolia Energia Łódź partnerem Politechniki Łódzkiej

2017-04-27
Umowę ze strony Veolii Energii Łódź i PŁ podpisali: wiceprezes Zarządu Anna Kędziora-Szwagrzak, rektor prof. Sławomir Wiak oraz członek Zarządu, dyrektor ds. rozwoju Sławomir Jankowski
Jacek Szabela

Veolia - dostawca ciepła systemowego i Politechnika Łódzka podpisały umowę o partnerstwie. Umowa formalizuje dotychczasową współpracę i otwiera nowe obszary współdziałania.

Wizyta z widokiem na współpracę

2017-04-19
Rektor prof. Sławomir Wiak i prezes Zarządu Spółki Wielton S.A. Mariusz Golec w rozmowie o przyszłej współpracy
Konrad Szumigaj, Biuro Rektora

Rektor Politechniki Łódzkiej prof. Sławomir Wiak i prezes Zarządu Spółki Wielton S.A. Mariusz Golec spotkali się w wieluńskiej siedzibie firmy, by przedyskutować możliwości przyszłej współpracy.

W drodze do EXPO 2022

2017-04-12
Prorektor prof. Ireneusz Zbicński w czasie prezentacji poswięconej Politechnice Łódzkiej
Jacek Szabela

Politechnika Łódzka była gospodarzem spotkania delegacji Międzynarodowego Biura Wystaw (BIE) w Paryżu ze środowiskiem akademickim Łodzi. Trzydniowa wizyta przedstawicieli BIE w naszym mieście była misją sprawdzającą przygotowanie Łodzi do organizacji wystawy EXPO 2022.