Ewa Raj, Katedra Przyrządów Półprzewodnikowych i Optoelektronicznych

Było ŚWIATowo

Otwarcie Corning Day odbyło się z udziałem wielu studentów

W budynku Trzech Wydziałów na Wydziale Organizacji i Zarządzania odbył się doroczny Corning Day. Tegoroczna edycja została zorganizowana pod hasłem „ŚWIATłowód, który łączy świat”. Tradycyjnie, organizatorem była firma Corning Optical Communications Polska, przy współudziale Politechniki Łódzkiej oraz studentów, w szczególności Studenckiego Koła Młodych Mikroelektroników sekcji Fiber Optics Club.

Corning Day ponownie w PŁ!

Firma Corning wyprodukowała dotychczas światłowód o łącznej długości 4 lat świetlnych
Jacek Szabela

Po dwóch latach przerwy związanej z sytuacją epidemiczną w kraju Corning Day znów odbył się w murach Politechniki Łódzkiej. Tegoroczna edycja została zorganizowana pod hasłem „50-lecie wynalezienia włókna światłowodowego”.

Po nitce do kłębka…światłowodowego

Dr hab. inż. Ewa Raj, prof. PŁ oraz (od lewej) dyrektorzy - Mariusz Bielawski i Grzegorz Tosik, rektor prof. Krzysztof Jóźwik, dyrektor Łukasz Srogosz, EMEA manager Marek Gagis
Aleksandra Stawińska

Współpraca Politechniki Łódzkiej i firmy Corning trwa już od dekady. O jej dalszym poszerzaniu dyskutowano w czasie wizyty przedstawicieli uczelni w siedzibie firmy w Strykowie.