Konkurs Chemiczny Trzech Wydziałów Politechniki Łódzkiej

21-04-2023

Ogólnopolski konkurs organizowany przez Wydział Chemiczny, Wydział Biotechnologii i Nauk o Żywności oraz Wydział Inżynierii Procesowej i Ochrony Środowiska cieszy się od lat dużym zainteresowaniem uczniów szkół średnich. Tych, którzy interesują się chemią ma zachęcać do dalszego pogłębiania wiedzy, a także służy wyszukiwaniu i promowaniu uczniów uzdolnionych w tej dziedzinie.

Duża liczba uczestników ze szkół z całej Polski (ponad 200 uczniów co roku) jest dowodem na ciągły rozwój tej inicjatywy. Poza naszym miastem i regionem silnie reprezentowane są szkoły średnie m.in. z Poznania, Gdańska, Warszawy, Kalisza, Kielc.

Jury Konkursu wyłoniło laureatów, którym wręczono nagrody w uroczystej oprawie z udziałem rektora prof. Krzysztofa Jóźwika i prorektora prof. Pawła Strumiłło. Uczniowie zostali obdarowani upominkami z Politechniki Łódzkiej, jednak najcenniejszą dla nich nagrodą jest z pewnością możliwość studiowania na jednym z trzech wydziałów naszej uczelni bez konieczności udziału w postępowaniu rekrutacyjnym.

Główny sponsor konkursu firma Galvo SA ufundowała tablety dla laureatów trzech pierwszych miejsc, zaś drugi sponsor firma Chemipack SA obdarowała pozostałych finalistów długopisami z kością pamięci i powerbankami.

Laureaci konkursu

Pierwsze trzy miejsca IX edycji Konkursu Chemicznego Trzech Wydziałów PŁ zajęło…4 uczniów: I miejsce Maciej Multan (V LO Warszawa), dwa II miejsce Maciej Woszczyk (I LO Łódź) i Jakub Krajnik (V LO Gdańsk), miejsce III Matylda Morawska (II SLO Warszawa). Listę laureatów uzupełniają kolejno: Kacper Jakubowski (III LO Katowice), Juliusz Szczeszek-Bistuła (ZS Pajęczno), Natalia Kałużna (III LO Kalisz), Julia Przecherka (III LO Kalisz) i Franciszek Lis (II LO Poznań).