Double lift na pomoście Centrum Sportu

24-04-2023

Niemal stu sportowców – kobiet i mężczyzn - wystartowało w XII edycji ogólnopolskich zawodów w dwuboju siłowym (wyciskanie leżąc i martwy ciąg) - double lift, które odbyły się na pomoście Centrum Sportu.

Zmagania o Puchar Dyrektora Centrum Sportu stały na bardzo wysokim poziome. Ustanowiono wiele nowych rekordów tych zawodów, także w drużynie z Politechniki Łódzkiej, która zajęła 3. miejsce.

2. miejsce w klasyfikacji open student zajął Łukasz Szczepocki z Wydziału Mechanicznego PŁ 2. miejsce w klasyfikacji open student zajął Łukasz Szczepocki z Wydziału Mechanicznego PŁ

foto: Antoni Ciesielski

Na zaproszenie dyrektor Centrum Sportu dr Ewy Brochockiej w zmaganiach wystartował Wawrzyniec Latus, paraolimpijczyk i medalista Mistrzostw Świata i Europy w podnoszeni ciężarów dla osób z niepełnosprawnościami, który jest w trakcie przygotowań do paraolimpiady Paryż 2024.

Zawody przebiegły bardzo sprawnie, a atmosfera turnieju na długo pozostanie w środowisku sportów siłowych. Nad jakością czuwała wyspecjalizowana kadra sędziowska.

Politechnikę Łódzką reprezentowała sekcja trójboju siłowego w składzie: Bartosz Stefanowski, Bartosz Boć, Marcin Wojtasik, Łukasz Szczepocki, Jerzy Baykowski (pracownik CS), Mateusz Kaczmarski, Dominik Czestkowski oraz absolwenci naszej uczelni: Aleksandra Banasiak, Bartłomiej Klamerski, której trenerem jest Marcin Laśkiewicz.

Dyrektor Centrum Sportu dr Ewa Brochocka, dziękując organizatorom zawodów tj. sekcji trójboju siłowego zaprosiła uczestników zmagań na kolejną edycję, która odbędzie się 9 grudnia 2023. Jak zaznaczyła

- Edycja ta będzie powiększona o start osób z niepełnosprawnościami, dla których nasze Centrum jest przystosowane i wyposażone w specjalistyczny sprzęt do bezpiecznego rozgrywania podnoszenia ciężarów, z czego jesteśmy bardzo dumni .