Adam Szymański, Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego, Wydział Projektów Międzynarodowych

LCA – wyraźniej widoczny w obszarach rozwojowych

Tomasz Gąsiorowski i Adam Szymański, Zespół realizujący projekt LCA4Regions oraz prof. Andrzej Marcinkowski (Politechnika Łódzka) i prof. Tomasz Nitkiewicz (Politechnika Częstochowska) i
arch. projektu LCA4Regions

Prof. Andrzej Marcinkowski z Wydziału Organizacji i Zarządzania Politechniki Łódzkiej w swojej pracy badawczej zajmuje się między innymi oceną cyklu życia (LCA - life cycle assessment, czyli proces oceny efektów, jaki dany wyrób wywiera na środowisko podczas całego życia), inżynierią produkcji, symbiozą przemysłową oraz efektywnością energetyczną. Jako ekspert aktywnie współpracujący z zespołem projektu LCA4Regions zgodził się na rozmowę, w której podsumowuje osiągnięcia i wyzwania projektu.