Zaistnieć w świadomości studentów

26-05-2023

Flex to kolejna firma, która pojawiła się w Strefie Biznesu, czyli w nowej siedzibie Wydziału Organizacji i Zarządzania. Tym razem nie została zaaranżowana przestrzeń seminaryjna, ale sala komputerowa. Co więcej, Flex wyposażyła w dyski nie tylko sprzęt w tej sali, ale także kilkadziesiąt innych komputerów potrzebnych do wykonywania szybkich obliczeń.

W najbliższym czasie firma będzie wspierać rozwój laboratorium związanego z organizacją stanowisk pracy i symulacjami różnych typów produkcji, dostarczając odpowiednie wyposażenie. Będzie też czynnie uczestniczyć w procesie kształcenia, organizując dla studentów wizyty studyjne i warsztaty, a także udostępniając tematy do realizacji prac dyplomowych.

Od lewej: prof. Agnieszka Zakrzewska-Bielawska, Magdalena Dubas – Manager of Program Management Department, Krzysztof Żukowski – General Manager oraz Michał Krzysztofik – HR Manager - Business Partner Od lewej: prof. Agnieszka Zakrzewska-Bielawska, Magdalena Dubas – Manager of Program Management Department, Krzysztof Żukowski – General Manager oraz Michał Krzysztofik – HR Manager - Business Partner

foto: Ewa Chojnacka

W budynku są już sale kilku partnerów Wydziału, a kolejne są w trakcie adaptacji. Firmom zależy, aby ich brand zaistniał w świadomości studentów od samego początku ich studiów. Dla Wydziału to też ważny element kreowania wiedzy o działalności firm, ich biznesowym profilu i potrzebach zarówno w zakresie rozwoju, jak i kadrowych.

Władze firmy Flex odwiedziły Wydział, aby zobaczyć gotową już salę. W spotkaniu z władzami Wydziału udział wzięli: Krzysztof Żukowski – General Manager, Michał Krzysztofik – HR Manager - Business Partner oraz Magdalena Dubas – Manager of Program Management Department, będąca absolwentką Wydziału OiZ na kierunku Zarządzanie i inżynieria produkcji.

Jest to początek kolejnego etapu naszej współpracy, chętnie będziemy dalej pomagać w miarę naszych możliwości – mówił Dyrektor Generalny.

Kształcenie studentów jest w dużym stopniu spójne z profilem działania firmy Flex, w której pracuje wielu absolwentów OiZ, dlatego rozmowy prowadzone w gabinecie dziekan prof. Agnieszki Zakrzewskiej-Bielawskiej dotyczyły bardziej szczegółowych planów dalszych działań. Znaczące są już te dotychczasowe. W niedalekiej przeszłości pracownicy wydziału wraz ze studentami wykonali bowiem dla firmy kilka wyjątkowych w owym czasie projektów związanych z zarządzaniem, w tym drugie w Polsce wdrożenie systemu zgodnego z ISO 28000 (zarządzanie bezpieczeństwem w łańcuchu dostaw) i jednego z pierwszych w Polsce i Europie AEO, czyli statusu uwiarygadniającego partnera handlowego.

Sala firmy Flex na Wydziale OiZ Sala firmy Flex na Wydziale OiZ

foto: Marek Sekieta

Flex to światowa korporacja, która współpracuje z różnymi branżami, wspomagając ich działalność biznesową. W Polsce firma znajduje się w Łodzi, gdzie ma regionalne centrum logistyczne oraz w Tczewie, gdzie zlokalizowany jest zakład produkcyjny. Pracuje dla trzech głównych klientów. Od 15 lat jest to Dell, dla której prowadzona jest obsługa logistyczna łańcucha dostaw na wejściu. Drugim klientem jest Philips – w tym przypadku prowadzone jest pakowanie i logistyka dotycząca kilku produktów, ale dająca w sumie ponad 20 milionów sztuk rocznie. Podobny model współpracy dotyczy firmy Jabra produkującej słuchawki. – Nasz dzisiejszy model biznesu związany z pakowaniem jest w czasie transformacji – mówił Krzysztof Żukowski, zaznaczając, że w tym wyzwaniu liczy na współpracę z Wydziałem OiZ i innymi na PŁ.