Sztangiści na podium

02-11-2017

Medalowymi sukcesami zakończył się start zawodników Politechniki Łódzkiej w VII Mistrzostwach Polski IPF w klasycznym wyciskaniu sztangi leżąc. Na starcie stanęło ponad 220 zawodników z całej Polski.

Cezary Kanas, student II roku Wydziału Budownictwa, Architektury i Inżynierii Środowiska wywalczył brązowy medal w kategorii junior - 83 kg z wynikiem 155 kg. Jak mówi trener Marcin Laśkiewicz - Sukces ten tym bardziej cieszy, że start zawodnika stał pod znakiem zapytania z powodu przewlekłej kontuzji, która od 2 miesięcy utrudniała mu treningi na wysokim poziomie. Pomimo tych dolegliwości student zdecydował się na start by móc reprezentować swoją uczelnię.

Sukces odniósł też wykładowca i trener sekcji trójboju siłowego Marcin Laśkiewicz.

– Atakowałem pozycję lidera ciężarem 225 kg. Ciężar został podniesiony, ale minimalny błąd techniczny spowodował, że sędziowie nie zaliczyli tego trzeciego, ostatniego podejścia. Zdobyłem medal srebrny z wynikiem 217,5 kg – mówi Marcin Liśkiewicz, który startował w kategorii 120 kg.