Sportowcy PŁ w medalowej elicie

03-11-2017

Politechnika Łódzka powtórzyła sukces z 2015 roku uzyskując 3. miejsce w klasyfikacji medalowej.

Gala Sportu Akademickiego podsumowująca osiągnięcia sportowców na zawodach rozegranych w roku akademickim 2016/17 odbyła się w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym w Opolu.

Politechnika Łódzka stanęła na trzecim stopniu podium klasyfikacji medalowej, za dorobek, na który złożyło się zdobycie 10 złotych medali, 4 srebrnych i 10 brązowych.

W klasyfikacji generalnej nasza uczelnia uplasowała się na 8. miejscu, co przełożyło się na 6. miejsce w klasyfikacji uczelni technicznych.

Na Gali obecni byli przedstawiciele władz uczelni prorektor ds. studenckich dr hab. inż. Witold Pawłowski, prof. PŁ oraz kanclerz PŁ dr inż. Jacek Szer.

Klub Uczelniany AZS Politechniki Łódzkiej reprezentowali: prezes doc. dr inż. Marek Sekieta, wiceprezes Patrycja Cyniak oraz Martyna Mularczyk, Weronika Baranowicz i Martyna Bubiak.

Dziękujemy naszym studentom sportowcom za tegoroczne osiągnięcia i życzymy jeszcze lepszych wyników w roku akademickim 2017/18.