Powrót na wydział po Złoty Dyplom

13-11-2017

Po 50 latach od ukończenia studiów ponad 20 absolwentów Wydziału Budownictwa, Architektury i Inżynierii Środowiska otrzymało honorowe Złote Dyplomy.

Stowarzyszenie Wychowanków PŁ wręcza Złote Dyplomy od 2005 roku. Od czasu, gdy pomysł prof. Janusza Szoslanda został wcielony w życie, otrzymało je już ponad 1800 osób.

- W czasie V Zjazdu Stowarzyszenia Wychowanków Politechniki Łódzkiej podjęto decyzję, że od jesieni 2017 roku uroczystości wręczania Złotych Dyplomów odbywać się będą na wydziałach uczelni – mówi prezes SW PŁ dr inż. Jacek Szer. - To tam absolwenci złotego rocznika spotkają się z koleżankami i kolegami sprzed lat.

Pierwsze takie spotkanie przyciągnęło na Politechnikę absolwentów budownictwa. Spotkanie z udziałem władz wydziału było szczególnie interesujące dla tych osób, które od lat nie miały bliższego kontaktu z uczelnią, której mury opuścili przed 50 laty. O tym jak się zmienił Wydział BAIŚ Złoci Dyplomanci dowiedzieli się z wykładu dziekana prof. Marka Lefika, w którym mówił on o historii, dniu dzisiejszym i stojących przed wydziałem wyzwaniach.