Firma ebmpapst zaprosiła do swoich fabryk

13-07-2017

Firma ebmpapst, czołowy producent w branży wentylatorów i silników elektrycznie komutowanych, zorganizowała wyjazd kończący cykl szkoleń dla studentów inżynierii środowiska na Wydziale Budownictwa, Architektury Inżynierii Środowiska.

Celem podróży było poznanie procesów produkcyjnych w fabrykach w Mulfingen, Niederstetten i Hollenbach. Studentom z Łodzi towarzyszyli ich koledzy z Politechniki Krakowskiej, AGH oraz Politechniki Lubelskiej, co było okazją do nawiązania kontaktu z kołami naukowymi z innych uczelni.

Pierwszy punkt na drodze wycieczki znajdował się w miejscowości Bad Mergentheim. W pobliżu tej miejscowości znajdują się zakłady, w których obejrzeliśmy zautomatyzowane, naszpikowane najnowocześniejszą techniką linie produkcyjne. Było to cenne doświadczenie, które uzupełniło rozmowy odbyte dzień wcześniej z przedstawicielami polskiego i niemieckiego oddziału firmy ebmpapst. Zobaczenie produkcji „od podszewki” pozwoliło docenić jakość produktów niemieckiej firmy i przekonać się, że proste na pozór urządzenia, jakimi są wentylatory wymagają stosowania zaawansowanych technologii. W centrali ebmpapst w miejscowości Mulfingen studenci wzięli udział we wciągającym wykładzie, prowadzonym przez pracownika laboratorium działu rozwoju. Temat prelekcji dotyczył procesu optymalizacji oraz wdrażania w życie nowych produktów,.

Atrakcją wyjazdu była wizyta w Muzeum Techniki w Sinsheim. Na olbrzymim terenie zgromadzono różnego rodzaju pojazdy, maszyny i samoloty. W czasie zwiedzania nie było czasu na nudę, a możliwość obejrzenia wnętrza Concorda stanowiła nie lada gratkę.

Gorąco dziękuję firmie ebmpapst za organizację wyjazdu i gościnność. Do zobaczenia następnym razem !

ebm-papst to koncern niemiecki zatrudniający ponad 9500 osób w wielu krajach świata. Prócz wentylacji i klimatyzacji koncern zajmuje się ciepłownictwem, elektrotechniką, elektroniką, urządzeniami gazowymi i napędami specjalnymi. ebm-papst Polska Sp. z o. o jest firmą córką, która rozpoczęła swoją działalność w 2001 r.